Bachor – Bezradnik dla nieudacznych rodziców

krytyka polityczna bachor

Żeby nie było, że tylko koncerty, imprezy i knajpy. Część aktivistowej rodziny ma już swoje dzieci i w przerwach od czytania newsów o festiwalach (w tym roku to raczej ich braku) przegląda poradniki dla rodziców i blogi parentingowe. Tym bardziej ucieszyła nas nowa książka Krytyki Politycznej.

Bachor – Krytyka Polityczna

To oczywiste, że kochamy nasze dzieci, ale chyba żadna matka nie jest świadoma wszystkich trudów macierzyństwa, dopóki własny bąbelek nie zacznie przebierać nóżkami w jej łonie. Zgaga, nudności i kopanie w podbrzusze (bez ostrzeżenia) to dopiero początek kłopotów.

Bachor to pełen czarnego humoru antyporadnik. Nie tylko dla rodziców. Rozbawi i pouczy zarówno pragnących potomstwa, jak i najwytrwalsze matki i najbardziej cierpliwych ojców. Chyba nie ma na świecie takiego rodzica, któremu choć raz nie zdarzyło się powiedzieć sobie, że ma dość, a swojemu bachorowi, żeby żarł gruz albo przynajmniej w końcu zasnął.

„Dla odpowiedniego czytelnika ta książka jest pocieszająca. Sprawia, że w niepoprawnych politycznie trudach i boleściach rodzicielstwa poczujecie się zrozumiani i niepozostawieni sami sobie. „Bachor” to wasza najlepsza przyjaciółka, która nawet w środku nocy przyjedzie do was z winem, pozwoli się wyżalić i rozśmieszy was do łez.”

Zuzanna Ziomecka

O AUTORKACH I AUTORZE:

 

Dominika Węcławek – pisarka, dziennikarka, scenarzystka komiksowa. Mać naczelna satyrycznego pisma parentingowego Bachor. Autorka powieści Upadła świątynia, Skoczkini. Zapiski z międzygwiezdnego lotu, współautorka Antologii polskiego rapu oraz Matko, czy możesz mieć wszystko? Kultowe teksty z serwisu FOCH! Prywatnie wiedźma i matka trójki dzieci.

Katarzyna Nowakowska – dziennikarka, redaktorka, felietonistka. Od wielu lat związana z mediami kobiecymi i lifestyle’owymi. Była redaktor naczelną internetowego serwisu dla kobiet Foch.pl i współzałożycielką Bachora. Zwierzę miejskie, matka dzieciom (sztuk dwie) i fanka Davida Bowiego. Lubi gluten, cierpi na nietolerancję chamstwa i głupoty.

Anna Rączkowska – dziennikarka w magazynie Twój STyl, performerka, sportowczyni. Blogerka bez spektakularnych sukcesów. Uprawia wszystkie sporty świata, wrzeszczy ze sceny w Chórze kobiet, gotuje prosto i zdrowo na jedengarnek.pl, wymyśla złe stylizacje jako BlindBloger. Obserwuje świat od gorszej, brzydszej strony, bo ta zawsze wydawała jej się bardziej interesująca. Matka dwójki. Skrycie marzyła o trójce, ale zabrakło jej pokojów w mieszkaniu. 

Wojciech Grajkowski – dawniej biolog i badacz edukacji, z czasem coraz bardziej autor: od podręczników, przez książki dla dzieci i bloga Kompostownia, po gry planszowe. Z “Bachorem” początkowo zetknął się jako czytelnik i osobiście doświadczył jego dobroczynnego wpływu na psychikę świeżo upieczonego ojca. W wolnym czasie biega po lesie, podśpiewuje i martwi się na zapas.

-->