Anatol i Kurws czyli kończymy Lado w Mieście 2020

lado w mieście anatol i kurws

To już ostatnie tegoroczne spotkanie z Lado w Mieście. Pomimo trudnych warunków organizatorzy się nie poddali i po raz kolejny z rzędu sprawili, że muzyczne lato nad Wisłą nie rozbrzmiewało tylko muzyką puszczaną z rozładowującego się głośnika Bluetooth.

Lado w Mieście 2020

W tej edycji Lado w Mieście zagrali dla Was między innymi Lutto Lento, Wojciech Bąkowski, Polmuz, Rosa Vertov czy Tropical Soldiers in Paradise. Finałem tegorocznej edycji będzie koncert Antol i Kurws. Wykonawcy mieli wystąpić nad Wisłą w niedzielę 30 września, jednak plany organizatorów pokrzyżowała burza, która przeszła nad stolicą. Co się odwlecze to nie uciecze i w najbliższy czwartek na Placu Zabaw czeka nas gitarowe granie w iście męskim stylu [sic!].

W czwartek na Placu Zabaw zagrają:

Kuba Anatol Malinowski działa m.in. w kolektywach Złota Jesień i Sierść. 𝗝𝗲𝗴𝗼 𝘁𝘄𝗼́𝗿𝗰𝘇𝗼𝘀́𝗰́ 𝘄𝘆𝗿𝗮𝘀𝘁𝗮 𝗷𝗲𝗱𝗻𝗼𝗰𝘇𝗲𝘀́𝗻𝗶𝗲 𝘇 𝘄𝗶𝗲𝗹𝘂 𝗽𝗼𝘇𝗼𝗿𝗻𝗶𝗲 𝗼𝗱𝗹𝗲𝗴ł𝘆𝗰𝗵 𝘁𝗿𝗮𝗱𝘆𝗰𝗷𝗶: 𝗺𝘂𝘇𝘆𝗸𝗶 𝗶𝗺𝗽𝗿𝗼𝘄𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝗲𝗷, 𝗻𝗼𝗶𝘀𝗲’𝘂, 𝗯𝗹𝗮𝗰𝗸 𝗺𝗲𝘁𝗮𝗹𝘂 𝗰𝘇𝘆 𝗵𝗶𝗽-𝗵𝗼𝗽𝘂. To też człowiek stojący za labelem enjoy life , nakładem którego niedługo ukaże się debiutancka płyta zespołu pt. „ANA”.

Kurws działają na zasadach otwartego warsztatu pracy, w którym improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów igrają z pamięcią i oczekiwaniami.
Grupa gra nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat. Ma na koncie trzysta koncertów w całej Europie i nie tylko. W ramach jednej z ostatnich tras koncertowych przejechali vanem 11 tysięcy kilometrów przez całą Rosję – od Sankt Petersburga, przez Syberię aż do lśniącego w słońcu wybrzeża Władywostoku. Kurws to najprawdopodobniej pierwszym polski zespół, który podjął się takiego wyzwania.

Dawid Bargenda – perkusja
Hubert Kostkiewicz – gitara
Jakub Majchrzak – gitara basowa

10.09
Plac Zabaw nad Wisłą
Wstęp Wolny

Event FB

Aktivist jest patronem medialnym cyklu Lado w Mieście!

-->