Pracownia Duży Pokój

Warszawa

Duży Pokój to miejsce tworzone przez cztery organizacje: Stowarzyszenie Rozwój w biały dzień, Stowarzyszenie 61, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna i Inicjatywa Wolna Białoruś. Wygraliśmy konkurs “Lokal na kulturę” ogłoszony przez dzielnicę Warszawa-Śródmieście i otrzymaliśmy mieszkanie – 120 m2 powierzchni całkowitej, 4 pokoje w tym jeden duży.
Prawie każdy (przynajmniej każdy kto mieszkał w bloku) pamięta słowa duży pokój jeszcze z dzieciństwa, kiedy to duży pokój wydawał się naprawdę duży. Duży pokój to było coś ekstra, tam stał telewizor, tam się świętowało. Miejsce niezwykłe, do którego warto zajrzeć choćby przez szparę pod drzwiami.

Duży Pokój to miejsce na szeroko pojętą kulturę – przestrzeń, w której będą mogły prowadzić i rozwijać swoją działalność organizacje, teatry, artyści, filmowcy, animatorzy, performerzy i inne osoby oraz grupy nieformalne, amatorzy, młodzi twórcy i profesjonaliści. To miejsce otwarte i dostępne dla wszystkich.

Chcemy:
– tworzyć przestrzeń do realizacji działań takich, jak: próby do spektakli, filmów, castingi, warsztaty, spektakle, wystawy, pokazy filmowe itp. zarówno dla początkujących, młodych artystów, profesjonalistów, jak i amatorów,
– aktywizować mieszkańców Warszawy,
– stać się centrum kultury otwartym dla wszystkich tych, którzy szukają przestrzeni, w której mogliby realizować swoje inicjatywy i rozwijać zainteresowania,
– tworzyć ofertę, która urozmaici działalność miejskich domów kultury.

Realizujemy projekty m.in. z takich dziedzin jak:
– sztuki plastyczne, teatr, film, muzyka,
– animacja społeczno-kulturalna, edukacja, sport i ekologia,
– dziedzictwo kulturowe, sztuka ludowa, etnologia, antropologia,
– promocja kształcenia przez całe życie,
– budowa społeczeństwa obywatelskiego,
– działanie na rzecz demokracji,
– prawa człowieka.

Zapraszamy wszystkich

[materiały promocyjne]

Dodaj komentarz

-->