14 Mózg Festival – Spirituality is everywhere

Mózg Festival jest spotkaniem artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej.  To także performance, audio i wideo instalacje, w których muzyka odgrywa istotną rolę. W poprzednich latach festiwalowi towarzyszyły hasła zwracające uwagę na problemy pojawiające się we współczesnym świecie. Hasło na rok 2018 to „DUCHOWOŚĆ JEST POWSZECHNA” (Spirituality is everywhere).

Mózg Festival jest związany z Bydgoskim klubem Mózg. Jego warszawski oddział, mobilnie działający na terenie miasta, ostatnio najczęściej w Klubie Dzik, tworzy nieco inną odsłonę festiwalu.

14MF rozpocznie 21 listopada projekcja dwóch filmów: „Sherlock Holmes i ludzie jutra” (reż. Tomasz Gwincinski), oraz „Zen for nothing”, w reżyserii Werner’a Penzel’a, z muzyką znakomitego Freda Fritha. To twórca, który był inspiracją dla wielu wydarzeń w historii Mózgu. Projekcja odbędzie się w kinie Luna.

22 listopada Krzysztof Gruse otworzy swoją instalację w Klubie Dzik. Zobaczymy tam również performance Wojciecha Kowalczyka i koncerty: Vandermark / Trzaska / Górczyński, Jaząbu oraz Good Night Chicken.

W piątek 23 listopada w sali widowiskowej Laboratorium Zamku Ujazdowskiego zobaczymy performance „Duchowość jest powszechna” (John von Sturmer / Krzysztof Gruse / Sławek Janicki). Tam również wystąpią Sightings którym będzie towarzyszył taniec Li-Ping Ting, potem Szymon Gąsiorek & Kresten Osgood oraz wybitni Eli Keszler & Rashad Becker, mistrzowie współczesnej elektroniki i awangardy, legendy sceny eksperymentalnej.

Dzień zakończy Pointless Geometry Showcase w klubie Dzik.

Sobotę 24 listopada otworzy audiowizualne Metroscan, następnie usłyszymy wokalistkę Agnes Hvizdalek, duet improwizatorów Noonward i znakomite norweskie Supersilent, łączące improwizację jazzową z brzmieniem elektroniki, jednak daleko wykraczające poza gatunkowe ramy.

Dzień zakończy Dym Showcase – prezentacja muzyczna wybranych artystów związanych z Gorzowskim wydawnictwem. W ramach hasła przewodniego festiwalu “Duchowość jest powszechna” zaprezentowane dzieła będą osobistą próbą zinterpretowania zjawiska duchowości tu i teraz, poprzez dźwięk.

Więcej info znajdziecie na stronie WWW.

-->