“Wodecki Jazz” na scenie Browarów Warszawskich

Browary Warszawskie zapraszają na wyjątkowy koncert saksofonisty i kompozytora Piotra Barona, który przypomni największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego w jazzowych aranżacjach. Wydarzenie odbywa się 23 czerwca, w ramach Wola Jazz Festiwal. Wstęp jest bezpłatny.

Kolejna odsłona Wola Jazz Festiwal przeniesie słuchaczy w sentymentalną podróż po najbardziej popularnych kompozycjach Zbigniewa Wodeckiego, takich jak: „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Opowiadaj mi tak”, „Z Tobą chcę oglądać świat” i „Zacznij od Bacha”. Utwory w jazzowych aranżacjach będzie można usłyszeć, dzięki Piotrowi Baronowi, który jest jedną z największych osobowości w historii polskiej muzyki jazzowej.

Browary Warszawskie zapraszają na kolejną muzyczną ucztę, w wykonaniu Piotra Barona. Tym razem koncert przywoła pamięć dobrze znanego artysty, który kochał jazz – Zbigniewa Wodeckiego. O inspirującej sile jego twórczości, będą mogli się przekonać wszyscy, którzy odwiedzą Wola Jazz Festiwal w niedzielne popołudnie 23 czerwca – czytamy w informacji prasowej.

Piotr Baron jest instrumentalistą, wykładowcą, publicystą, producentem, kompozytorem i aranżerem, dyrektorem orkiestry. Jego muzyczne drogi przecięły się z legendarnymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie, byli to m.in. Ray Charles, Art Farmer, Wadada Leo Smith, Tomasz Stańko, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Eddie Henderson. Podczas festiwalowego koncertu wystąpi z zespołem w składzie: Robert Majewski –(trąbka), Michał Tokaj (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja).

Koncert odbędzie się 23 czerwca, o godz. 18:00 w zielonym Ogrodzie Centralnym Browarów Warszawskich, przy ul. Grzybowskiej 60. Wstęp wolny.

Wola Jazz Festiwal zakończy się 30 czerwca koncertem Stanisława Soyki.

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->