Velma ze Scooby Doo lesbijką? Producenci potwierdzają!

Fot: screen YT/WB Kids

Pamiętacie pewnie przygody „dzieciaków” łapiących przestępców przebierających się za duchy i demony? Jak się okazuje, kultowa kreskówka o łowcach tajemnic sama ma swoje sekerety!

Czy Velma jest lesbijką?

Wiele osób zastanawiało się, jak wygląda „życie” bohaterów Scooby Doo poza kadrem. Czy w głowach scenarzystów Kudłaty serio był spalonym hippisem (czemu on tyle jadł i nie ogarniał?), a Fred kręcił z Dafne? Część osób zastanawiała się też podobno czy Velma jest lesbijką.


Domysły fanów Scooby Doo potwierdza scenarzysta filmu z 2001 roku, James Gunn. Napisał on na Twitterze, że Velma z założenia miała być homoseksualna. Jednak podobno na drodze do większego podkreślenia tego faktu na ekranie stanęło Warner Bros.


Podobne pomysły na tożsamość rysunkowej bohaterki miał w głowie Tony Cervone, który produkował serial „Scooby Doo i Brygada Detektywów”. W tym jednak wypadku Cervone nie ugiął się naciskom z zewnątrz i do tej pory otwarcie przyznaje, że w wątek Velmy wplecione są także jej rozterki związane z jej orientacją, a także problemami sercowymi.

-->