TEEN kończą działalność. Jeden z ostatnich koncertów zagrają w Warszawie!

Gorąca propozycja prosto od Carpark Records – wytwórni mającej na koncie m.in. płyty Beach House, Toro y Moi, Cloud Nothings i Speedy Ortiz.

W Chmurach zagrają niesamowite TEEN, które dosłownie kilka godzin temu ogłosiły, że kończą karierę. W te sposób koncert grupy w Chmurach będzie jedną z ostatnich okazji do zobaczenia tego niesamowitego składu w akcji!

Zespół TEEN powstał na przełomie dekad, ale jego członkinie znają się ze sobą znacznie dłużej – całe życie. Teeny, Lizzie i Katherine Lieberson są bowiem siostrami. I choć dorastały w bardzo muzycznym domu w Halifax (ich ojciec – Peter Lieberson – był słynnym kompozytorem), zespół ukształtował się dopiero, jak wszystkie zamieszkały w Nowym Jorku.

Teeny założyła TEEN w 2010 roku, podczas przerwy od koncertowania ze swoim zespołem – Here We Go Magic. W 2011 roku, po samodzielnym nagraniu swojej pierwszej płyty – “Little Doods” – zaprosiła siostry, aby dołączyły do projektu i TEEN zmieniło się w pełnoprawny band. Carpark Records szybko zorientowało się, że dzieje się coś dobrego i podpisało z zespołem kontrakt na wydanie pełnoprawnego debiutu – “In Limbo” z 2012 roku. Chemia pomiędzy siostrami odznaczyła się w zawartych na tej płycie piosenkach, utrzymanych w klimacie lo-fi psychodelii. Album spodobał się krytykom, w tym piszącym dla Rolling Stone’a, gdzie można było przeczytać, że “piękny, słodko ponury głos Teeny i bezwstydnie tłuste synthy, sprawiają, że album jest niezwykle sugestywny”.

W 2014 roku, wraz z kolejną płytą – “The Way and Color” – siostry umocniły się w przystępnym, acz skomplikowanym, napędzanym psychodelią i synthami popie. Eksplorowały na nim ważne dla siebie tematy – miłość, kobiecość i społeczne konstrukty. O tej mocniej inspirowanej elektroniką płycie pisał The New York Times: “ Nowe piosenki TEEN wypełnione są wokalnymi harmoniami i jest w nich jeszcze więcej ciekawych kontrapunktów. Muzyka TEEN nigdy nie traci równowagi.”

“Good Fruit” to czwarta, najnowsza i najbardziej dopracowana płyta zespołu. Pełna rozważań o życiu po miłości, jest tematycznym przeciwieństwem swojej poprzedniczki – “Love Yes” z 2016 roku, o której The Guardian pisał, że przypomina “innowacyjne zespoły pop z końcówki lat 70. i początku 80.” Jednak muzycznie “Good Fruit” jest logiczną ewolucją, wynikającą z użycia synthów i niezwykle gorących refrenów na tamtej płycie. Na nowym albumie znajdują się mocne synthpopowe hymny, takie jak “Only Water” i “Runner”, w których siostry zdradzają wszystkie synthowe ideały, których nauczyły się od swoich preferujących dystyngowane granie koleżanek i kolegów, którzy wspomagali siostry na trasie promującej “Love Yes”. “Good Fruit” charakteryzuje się też – tak jak każda ich płyta – pięknymi, niepokojącymi balladami – z “Pretend” na czele. Jest to precyzyjna analiza życia po miłości – idealna piosenka do zakończenia “Good Fruit” – porywającego oświadczenia o parciu naprzód i zostawieniu przeszłości za sobą.

Jaku support zagrają Cudowne Lata.

24.09
Warszawa
Chmury, ul. 11 Listopada 22
Wydarzenie na Facebooku

-->