Ta kamerka internetowa przypilnuje żebyście nie garbili się przed komputerem!

kamerka garbienie się
Fot: Crew/Unsplash

Garbicie się przed komputerem? Kto tego nie robi! Szczególnie też, kiedy przed komputerem spędzamy jeszcze więcej czasu.

Kamera przeciw garbieniu się

Okazuje się jednak, że kultowy pajączek może pójść w zapomnienie, a w utrzymywaniu prawidłowej pozycji przy pracy pomoże nam nowoczesna technologia. Firma Canon zaprezentowała właśnie rozwiązanie, które powinno zainteresować wszystkich mających problemy z prawidłową postawą

Canon Posture Fit to nie jest zwykły produkt marki z wysokiej klasy obiektywem. Kamerka nie ma na celu transmisji obrazu w wysokiej jakości tylko kontrolę naszej postawy. Kiedy zaczniemy się garbić, kamerka zacznie się chwiać i przechylać. Przestanie jeśli znów przybierzemy prawidłową postawę. Produkt ma być sprzedawany wraz z dostępem do aplikacji, która ma pomagać śledzić „postępy”.

Na razie gadżet nie trafi do masowej produkcji i czeka go jeszcze debiut na platformie crowdfundingowej. Z pewnością ocena potencjalnych nabywców będzie najlepszą opinią dla producenta, który kombinuje, ile się da, żeby odzyskać straty, jakie rynkowi foto przyniosła pandemia.

 

-->