„Szarlatan” od dziś na DVD!

agnieszka holland szrltan

„Szarlatan”, fascynująca historia legendarnego czeskiego uzdrowiciela, od dziś na DVD! W swoim najnowszym filmie Agnieszka Holland opowiada o zielarzu Janie Mikolášku, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura.

„Szarlatan” DVD

Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo.


W roli Jana Mikoláška wystąpił jeden z najwybitniejszych czeskich aktorów Ivan Trojan („Opowieść o zwyczajnym szaleństwie”, „Bracia Karamazow”), który za swoją kreację został uhonorowany tegorocznym Czeskim Lwem. W młodszą wersję głównego bohatera wcielił się jego syn, Josef Trojan. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez Antoniego Komasę-Łazarkiewicza przy współpracy z Mary Komasą.

Film jest dostępny w sklepie online Gutek Film w cenie 39,99 zł. Płyta z polskim lektorem i polskimi napisami.

-->