PREMIERA: PRO8L3M „INTERPOL”

SONY DSC

Kolejne zaskoczenie tego tygodnia od zespołu PRO8L3M. Po ogłoszeniu niecodziennego sposobu przedpremierowego odsłuchu płyty poprzez nowatorską instalację, zespół prezentuje nowy utwór. „Interpol” – pierwszy singiel z albumu „Widmo” to bez wątpienia stylistyczna nowość dla odbiorców i całkowicie nowa odsłona artystyczna duetu.

Oskar i Steez ujawniają pierwszy singiel „Interpol”, który w warstwie brzmieniowej i ekspresji lirycznej serwuje duże zaskoczenia i prezentuje całkowicie nową odsłonę stylistyki twórczej duetu. Po dotychczas zaprezentowanych przez zespół działaniach związanych z nowym wydawnictwem (maski antysmogowe, niepokojący tytuł i okładka płyty „Widmo”), można było spodziewać się gorzkiego komentarza poświęconego współczesności. Tymczasem „Interpol” prezentuje inną możliwą reakcję na daleki od ideału świat – beztroską ucieczkę („Zatrzyjmy zapachy, ślady. Żyjmy nie chcąc się naprawić, a widząc w tle światła obławy, niech pomaga nam deszcz”). Ciepły i lekki, oparty na reggaetonowej dynamice, bit Steeza przełamuje mroczną aurę nie tylko obecnej, zimowej codzienności, ale całego wydawnictwa.

„Interpol” to przewrotna historia, remedium na groźną rzeczywistość oraz zaproszenie do ucieczki. Jako ostatni utwór na albumie może stanowić nieoczywisty „happy end” historii, które poznamy na albumie. Video do utworu zrealizowany przez Gosię Herman to montaż sytuacyjnych ujęć VHS, które stanowią przegląd konsumpcyjnych klisz i ekstrawagancji, jakie oferuje nam współczesność, zarówno na poziomie obserwacji, jak i uczestnictwa. Świat najbogatszych, dążenie do luksusu, do jakiego przyzwyczaił nas mainstreamowy przekaz płynący z mediów, widzimy w zderzeniu z wykluczeniem. Czy wszechobecne dążenie do pokazywania materialnego statusu może popychać do ucieczki? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć „Interpol”.

 

Album PRO8L3M “Widmo” ukaże się w sprzedaży 1 marca 2019. Na tydzień przed premierą, zespół zaprasza na OUTPOST – IN5TALAC7A. Będzie to przedpremierowy odsłuch nadchodzącego albumu “Widmo” i pierwsze tego typu wydarzenie integrujące muzykę, fanów, artystów, sztuki wizualne i wirtualne.

Bilety na OUTPOST – IN5TALAC7A dostępne są w sprzedaży poprzez platformę Going

-->