PORTRET – recital SZYMONA KOMASY

To pierwszy warszawski recital Szymona Komasy uważanego za jedno z największych odkryć śpiewu operowego ostatnich lat. W programie znajdą się pieśni Mahlera, Rachmaninowa, Poulenca, Finziego, Barbera przy akompaniamencie Michała Rota.

„Baryton, który z równym powodzeniem śpiewa opery i piosenki Mieczysława Fogga. Szymon Komasa, jeden z najzdolniejszych polskich śpiewaków.” [Anna S. Dębowska]

Szymon Komasa

Urodzony w Poznaniu. Naukę muzyki rozpoczął w wieku 7 lat od gry na wiolonczeli. Instrument ten ukończył dyplomem średniej  Szkoły Muzycznej nr 4  im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W 2004 roku rozpoczął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim  w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Ukończył je w 2009 roku dyplomem z wyróżnieniem. W tym samym roku rozpoczął podyplomowe studia śpiewu operowego w Guildhall School of Music and Drama w Londynie a następnie kontynuował naukę śpiewu w prestiżowej  Juilliard School of Music w Nowym Jorku w programie Artist Diploma of Opera Singing w klasie śpiewu Edith Wiens. Jest laureatem i zwycięzcą wielu Międzynarodowych konkursów operowych m.in. : BBC Cardiff Singer of the World (2011),w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Veronici Dunne w Dublinie w (2011) , Międzynarodowym Konkursie im. Marcelli Sembrich-Kochańskiej w Nowym Jorku (2014) i pieśniarskich (Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu-2009). Zadebiutował partią Schaunarda w „La Boheme” w Teatro Filharmonico/Arena di Verona we Włoszech(2009). Z recitalami pieśni wystąpił w Carnegie Hall w Nowym Jorku (2012) oraz Wigmore Hall w Londynie (2012). Śpiewa w wielu  teatrach operowych w Polsce i za granicą. Oprócz klasycznych partii operowych takich kompozytorów jak : Mozart, Bellini, Donizetti, czy Verdi. Artysta z ogromnym sukcesem wykonuje partie w operach współczesnych kompozytorów m.in.: Korine Fujiwara (The Flood), czy Pawła Mykietyna (Czarodziejska Góra). W 2019 podpisał kontrakt z wytwórnia Warner Classics na nagranie czterech albumów solowych.

-->