Pokazem filmu “Boginie jedzenia” HER Docs Film Festival zainauguruje nowy cykl filmowy w warszawskiej Kinotece

Pokazem filmu “Boginie jedzenia” HER Docs Film Festival zainauguruje nowy cykl filmowy w warszawskiej Kinotece.

29 października o godz. 20:00 pokaz filmu “Boginie jedzenia” w reżyserii Vérane Frédiani zainauguruje nowy cykl filmowy HER Docs w warszawskiej Kinotece, którego organizatorem jest HER Docs Film Festival – pierwszy w Polsce i jeden z niewielu na świecie festiwal prezentujący filmy dokumentalne autorstwa kobiet.

Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z zaproszonymi gośćmi i ekspertami oraz twórczyniami filmów.

Pierwsza seria cyklu HER Docs obejmie pięć comiesięcznych pokazów pełnometrażowych filmów dokumentalnych, które będą odbywać się w warszawskiej Kinotece od 29 października, we wtorki o godz. 20:00. Po każdym filmie z widzami spotkają się zaproszeni goście.

W kolejnych odsłonach cyklu HER Docs pokazane zostaną filmy:
● 19 listopada: “Varda według Agnès” Agnès Vardy,
● 10 grudnia: “Marek Edelman… i była miłość w Getcie” Jolanty Dylewskiej
(współreżyseria Andrzej Wajda) ,
● 21 stycznia: “La Chana” Luciji Stojevic,
● 18 lutego: “Historie rodzinne” Sary Polley.

HER Docs Film Festival to pierwszy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych prezentujący twórczość kobiet, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 6-8 marca 2020 roku w Warszawie. HER Docs Film Festival to przestrzeń wymiany myśli oraz zaangażowanej dyskusji. Poprzez pokazy inspirujących filmów oraz towarzyszące im wydarzenia pragniemy poruszyć tematy ważne nie tylko dla osób identyfikujących się jako kobiety, ale przede wszystkim dla społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, aby HER Docs Film Festival stał się wizytówką równości – nie tylko w branży dokumentalnej.

W programie HER Docs Film Festival znajdzie się ponad 40 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych i animacji, prezentowanych w sekcjach tematycznych (m.in. HER art, HER body, HER story, HER rights, OUR sexuality) oraz kilkanaście wydarzeń towarzyszących. 

W tym spotkania z twórczyniami i bohaterkami, program edukacyjny dla młodzieży, warsztaty i imprezy muzyczne.

Więcej informacji znajdziecie  TU.

-->