Nowa “atrakcja” w Czarnobylu. Na zwiedzanie będzie tylko 5 minut!

Czarnobylska „Zona” to zdecydowanie jedno z bardziej przerażających miejsc świata. Organizowane przez zajawkowiczów zwiedzanie miało do pewnego momentu posmak klasycznego urbexu.

Wiele zmieniło się jednak w ostatnich latach, a kolejna decyzja władz pokazuje, że Czarnobyl to już regularna atrakcja turystyczna!

Jeszcze kilka lat temu zwiedzanie Czarnobyla nie przeszłoby na myśl wielu osobom wybierającym się na Ukrainę. Popularność serialu „Czarnobyl” wyprodukowanego przez HBO sprawiła jednak, że do północnej Ukrainy ciągną tłumy. Tylko w 2019 roku miejsce odwiedziło ponad 80 tysięcy turystów!

Kolejną „atrakcją” w ramach zwiedzania miejsca słynnej katastrofy ma być możliwość odwiedzenia słynnego pokoju kontrolnego, który pozostawał zamknięty od dnia katastrofy, czyli od 26 kwietnia 1986 roku. Przebywanie w pokoju będzie możliwe tylko przez pięć minut i tylko w specjalnym stroju ochronnym. Promieniowanie w tym punkcie kompleksu przekracza dopuszczalną dawkę aż 40 tysięcy razy!

Otworzenie pokoju kontrolnego to nie jedyna decyzja władz mająca na celu nakręcenie większego zainteresowania miejscem katastrofy. W okolicy elektrowni ma zostać wytyczonych 21 tras zwiedzania, które będą prowadzić przez najpopularniejsze miejsca w „Zonie”.

Chcielibyście wziąć udział w takiej wycieczce?

201 komentarzy

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->