Noce z muzyką 

Chyba nie ma w naszej redakcji oraz wśród czytelników Aktivista osoby, która nie tęskniłaby za koncertami. Spotkania na żywo z artystami i ich niesamowitą muzyką to od zawsze jeden z naszych ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. W ostatnim czasie głód koncertowy pomagają nam zaspokoić środowe spotkania z muzyką w SundanceTV!

Noce z muzyką SundanceTV

W styczniu na SundanceTV spotkać się możecie z największymi światowymi gwiazdami muzyki pop i rock! Już dziś (13 stycznia) wieczorem o 22:00 zagrają dla Was  Slash oraz Myles Kennedy i The Conspirators. Koncert będzie zapisem występu w legendarnym Hammersmith Apollo w Londynie. Ci, którzy byli na koncercie obu panów w Łodzi wiedzą, że jest to w tej chwili jedna z najlepiej funkcjonujących koncertowych maszyn w rockowym światku. Zresztą talentu Slasha chyba nie trzeba nikomu reklamować. Ten gitarzysta to prawdziwa instytucja i jeden z największych wirtuozów gitary na świecie. Podczas dzisiejszej retransmisji usłyszymy materiał z ostatniego albumu grupy „Living The Dream”,  a także największe przeboje z kariery Slasha oraz słynne standardy, z których wplatania w swoje solówki znany jest właściciel najsłynniejszego cylindra na ziemi.

Slash Myles Kennedy

Fot: Kevin Nixon

Ci, którzy będą mieli apetyt na więcej, będą mogli kontynuować wieczór oglądając film dokumentalny „Come Together: The Rise of the Festival”. W tej wyjątkowej produkcji poznać możemy historię festiwali muzycznych, które od wyjątkowych alternatywnych imprez dla wtajemniczonych w ciągu pół wieku przemieniły się w stały element współczesnej popkultury. Spragnieni festiwalowej atmosfery wybiorą się na podróż po takich imprezach, jak Woodstock, Newport, Coachella, Glastonbury. Film swoim udziałem uświetniły legendy rocka w tym Pete Townshend, Bob Geldof, Ian Anderson, Stevie Winwood, Nick Mason, Noel Gallagher.

„Come Together: The Rise of the Festival”

Fot: Mac Colton

Tydzień później, 20 stycznia SundanceTV zaprasza na środowy wieczór w ciut spokojniejszym i bardziej nostalgicznym klimacie. „ELLA FITZGERALD: JUST ONE OF THOSE THINGS” to doskonały film dokumentalny prezentujący wyjątkowy dorobek jednej z najbardziej wybitnych wokalistek w historii światowej muzyki. Wychodząc poza konwencjonalną biografię, dokument wykorzystuje obrazy i muzykę, aby przywołać klimat tamtych czasów i ożywić kontekst wyjątkowej kariery Elli Fitzgerald.

Fitzgerald Ella

Fitzgerald, Ella, Paris, Olympia Theatre, 1960

W ostatnią środę stycznia tradycyjnie zasiądziemy przed ekranami punkt o 22:00. 27 stycznia zobaczymy wyjątkowy film dokumentalny opowiadający o kulisach powstania najsłynniejszej płyty zespołu Tears for Fears. „Songs from The Big Chair” do tej pory uważany jest przez fanów i ekspertów za jeden z najwspanialszych albumów nowofalowej sceny rockowej lat 80. Utwory z płyty łączą w sobie gotyckie, synth-popowe korzenie zespołu wraz z wielkimi kompozycjami poruszającymi stadiony, które przyniosły zespołowi uznanie krytyki na całym świecie. Na krążku znalazły się takie hity, jak „Mothers Talk”, „Shout”  i „Everybody Wants To Rule The World”. Jeśli kochacie wyjątkowy klimat  rockowej sceny lat 80. to nie możecie przegapić tego filmu!

TEARS FOR FEARS film dokumentalny

Podróż w lata 80. nie oznacza końca styczniowych muzycznych podróży z SundanceTV. Chwilę po spotkaniu z Tears for Fears wybierzemy się do Nowego Orleanu! 27 stycznia o 23:10 zobaczyć będziecie mogli film dokumentalny “UP FROM THE STREETS: NEW ORLEANS – THE CITY OF MUSIC”. Ta produkcja to wyprawa przez klimatyczne uliczki i kluby słynnej stolicy jazzu w poszukiwaniu korzeni wyjątkowej muzycznej tradycji, którą obrosło to kultowe miasto. Od pieśni niewolników, przez rytualne melodie bębnów, po hipnotyzujące dźwięki jazzowych bigbandów. Nowy Orlean jako chyba jedyne miasto świata może poszczycić się własnym unikalnym brzmieniem. Jego tajemnice poznacie 27 stycznia na SundanceTV.

nowy orlean film dokumentalny

Z najlepszą światową muzyką spotkacie się w każdy środowy wieczór stycznia na kanale SundanceTV.

Cykl muzyczny będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach. Na spotkania m.in. z Ronnie Woodem, Barrym White’em, Toto i KISS zapraszamy w środy od 22:00.

Kanał SundanceTV, zgodnie z duchem Sundance Film Festival stworzonego przez Roberta Redforda, realizuje misję wspierania odważnych oraz kreatywnych produkcji filmowych. SundanceTV oferuje widzom różnorodny i szeroki wybór niezależnych filmów festiwalowych oraz dokumentalnych.

-->