Noc Muzeów 2022 już w ten weekend. Jak co roku w Warszawie będzie się dużo działo, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd najciekawszych wydarzeń, które czekają na Was w tę szczególną noc.
Przypomnijmy, że Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską. Pierwsza odbyła się w Berlinie w 1997 r. Sukces imprezy był tak duży, że kolejne europejskie miasta, w tym Warszawa od 2004 r, również zdecydowały się na organizację podobnych przedsięwzięć. W Polsce przybrała szerszą formułę niż w innych krajach. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą i historią. Zapewniają one ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują pomieszczenia na co dzień niedostępne.
Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza chętnych na wirtualne oprowadzanie po najciekawszych częściach ekspozycji, wysłuchanie opowieści o codziennym życiu i walce powstańców, a także na intrygujący spacer po bulwarach wiślanych.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zabierze nas w fascynującą podróż w głąb żydowskiej kultury kulinarnej. Od kuchni przyjrzymy się także funkcjonowaniu samej placówki.
E. Wedel. Zaprasza do fabryki czekolady! Wirtualnie otworzy przed nami swoje słodkie progi. Zapowiada się smakowicie!
Szczególnie polecamy wirtualny pokaz XX-wiecznej mody i spektakl taneczny do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
W Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku będziemy mogli zajrzeć do na co dzień niedostępnych zbiorów muzealnych, rodzinnego domu Piłsudskich, a także na znajdującą się 20m pod ziemią wystawę stałą.
Zaplanowana jest parada, wystawa i trasa turystyczna zabytkowymi autobusami dookoła Pałacu Kultury i Nauki.
Ciekawa może być wystawa architektoniczna w Widok Towers, zwiedzanie podziemnych pozostałości warszawskiej Starówki czy silent disco z bitami, w których wykorzystano dzieła W.A. Mozarta.
Warto dodać, że 84 wydarzeń jest na zewnątrz. Przygotowanych jest też wiele atrakcji dla dzieci. Sprawdźcie szczegółowy program!
Zdjęcia: Noc Muzeów FB