Louis Vuitton otworzy pierwszy w historii hotel w Paryżu

Marka Louis Vuitton ogłosiła, że pierwszy w historii hotel zostanie otwarty w słynnej luksusowej dzielnicy handlowej Paryża w 2026 roku.

Przestrzeń hotelowa znajdować się będzie w zabytkowym budynku secesyjnym  na Polach Elizejskich. Zlokalizowany przy 103-111 Avenue, w pobliżu flagowego sklepu domu mody. W międzyczasie budynek ma być gospodarzem pokazu mody damskiej kolekcji na sezon wiosna-lato 2024 już 2 października.

Obecne biura firmy, które znajdują się w 8. dzielnicy miasta, docelowo staną się lokalizacją hotelu. Według Michaela Burke, prezesa i dyrektora generalnego Louis Vuitton, jego biuro może pochwalić się jednym z najpiękniejszych widoków w całym Paryżu i wkrótce te zabytki będą dostępne dla wszystkich.

Moje biuro nie będzie moim biurem w ciągu pięciu lat, to jest pewne. Są dla niego lepsze, bardziej współczesne zastosowania niż biuro korporacyjne – powiedział Michael Burke dla magazynu WWD. Przez ostatnie 20 lat w zabytkowym budynku mieściła się francuska centrala banku HSBC.


Marka Louis Vuitton od jakiegoś czasu rozprzestrzenia swoje dobra luksusowe. Przestała być tylko domem mody. Na początku listopada firma ogłosiła plany dotyczące LV Dream, rocznej przestrzeni empirycznej przypominającej pop-up, która obejmowałaby wystawę przedstawiającą różne formy współpracy z artystami, kawiarnię, sklep z pamiątkami czy sklep z czekoladą. Jeszcze przed LV Dream ta kultowa marka zaczęła działać w świecie hotelarstwa, oferując restauracje typu pop-up w Seulu w Korei Południowej i Saint-Tropez we Francji. Kolejny etap to stworzenie luksusowego hotelu, który przeniesie gości na wyższy poziom.

 

 

Zdjęcia: A&A Magazine

-->