Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują nowy singiel „Bez Wymówek”

Najnowsza kampania Durex „Bez wymówek” za pomocą muzyki zachęca do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, pokazując, że bezpieczny seks i używanie gumek są cool.  Owocem kampanii jest nowy singiel Mery Spolsky i Kuby Karasia.

Jak często Wasz parter/partnerka namawiał/a Was na seks bez prezerwatywy? A może zdarzyło Wam, się, że druga strona zdjęła gumkę podczas stosunku? Wszyscy narażamy się w ten sposób na konsekwencje w postaci nieplanowanej ciąży lub infekcji przenoszonych drogą płciową. Po co więc ryzykować, skoro można otwarcie porozmawiać, korzystać z gumek i w komfortowych warunkach oddać się chwili. Niech aktualna kampania Durex Was to tego przekona!

W jej ramach powstał utwór – stworzyli go Mery Spolsky oraz Kuba Karaś, a jedne ze słów, które możemy tam usłyszeć to:  „Bez wymówek dotknij mnie, bez wymówek całuj też, chcę miłości romantiko, ale nie na dziko”. Artyści razem z marką mówią (a raczej śpiewają) o tym, dlaczego warto używać gumek i stawiać na bezpieczny seks. A wymówki, o których wspomina Mery to te, po które najczęściej sięgamy, by prezerwatywy nie użyć. Należą do nich: „w gumce nic nie czuję”, „nic złego się nie stanie”, „wyjmę na czas”. Mówimy tak, a przecież każdy z nas chce się czuć bezpiecznie. I to właśnie gumki pomagają nam to zrealizować – wspierają nie tylko ochronę przed nieplanowaną ciążą, ale też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zgodnie z danymi WHO, prezerwatywa to jedyny skuteczny środek antykoncepcyjny, chroniący jednocześnie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową[1].

Piosenka „Bez wymówek”, a także kilka innych serialowych produkcji, takich jak „Sex Education” czy „Sexify”, kształtują realistyczny obraz seksu, oswajają z nimi widzów i promują odpowiedzialne zachowania. Tego typu utworów wciąż brakuje w popkulturze, ale zdecydowanie warto się z nimi zapoznać i kierować się przekazami płynącymi właśnie z nich. Może popularność tego typu treści zachęci twórców do tworzenia podobnych? Wspierajmy ich!

– Wszyscy wiemy, na jakim poziomie jest edukacja seksualna w Polsce, dlatego myślę, że bardzo ważne są kampanie budujące świadomość w tym zakresie i bardzo cieszę się, że mogę brać w takiej udział. Chciałbym, żeby stworzona przeze mnie i Mery piosenka zdjęła niepotrzebne tabu towarzyszące tematom związanym z seksem i żeby ludzie zaczęli o nich otwarcie rozmawiać, a co za tym idzie – żeby zaczęli bawić się odpowiedzialnie – komentuje Kuba Karaś, współtwórca piosenki „Bez Wymówek”.

Praca nad kawałkiem „Bez Wymówek” sprawiła mi ogrom satysfakcji – głownie dlatego, że jest to kawałek, który niesie ze sobą ważny przekaz i naprawdę ma szanse zaprowadzić jakąś zmianę. Mam nadzieje, że utwór spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony moich słuchaczy i że poza tym, że będą się przy nim dobrze bawić, uświadomią sobie, jak ważny jest bezpieczny seks – dodaje Mery Spolsky.

 

– Temat seksu jest dziś często poruszany w kulturze w sposób szkodliwy, powielający stereotypy. W filmach, serialach czy tekstach piosenek, seks z prezerwatywą jest pokazywany jako ten niemodny i niefajny. To modeluje niebezpieczne schematy postępowania, szczególnie wśród młodych ludzi oraz rysuje przekłamany obraz przyjemnego seksu. Mamy nadzieję, że ta kampania oraz współpraca ze wspaniałymi artystami, jakimi są Mery Spolsky i Kuba Karaś, staną się tu przełomem – dodaje Inga Songin, regionalna dyrektor marketingu w Reckitt Benckiser.

Pamiętajcie – seks jest super, ale żeby przynosił same dobre wspomnienia i radość, należy robić to z głową!

 

[1] World Health Organization, Global health sector strategies on, respectively, HIV, viral hepatitis and sexually transmitted infections for the period 2022-2030, 2022.

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->