CARBON Silesia Festival powraca!

Powraca CARBON Silesia Festival. Już  23 i 24 czerwca miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni starej kopalni.

Czerwiec to idealna okazja, by rozpocząć sezon letnich festiwali. W programie CARBON Silesia Festival znajdziecie idealny zestaw na przygotowanie się do wakacyjnej muzycznej przygody. W tym roku w Zabrzu pojawi się czołówka światowej sceny elektronicznej. Na początek: Boys Noize – właściwie Alexander Ridha, pochodzący z Niemiec DJ i producent, nonkonformistyczny artysta, zdobywca nagrody Grammy. Dla wielbicieli delikatnej elektroniki gratką będzie koncert austriackiej grupy HVOB – tym razem z wersji live, w pełnym koncertowym składzie. Prawdziwa legenda, czyli Erol Alkan, z pewnością porwie was swoim eklektycznym setem. Inna gwiazda, tym razem z Polski, pozwoli wam odpłynąć w towarzystwie swoich tanecznych rytmów. Mowa oczywiście o Kamp! To ostatnia szansa, by zobaczyć ich w akcji – zespół zapowiedział zakończenie działalności.

W programie tegorocznego CARBON Silesia Festival znajdzie się kolejna perełka – występ duetu RYSY, czyli Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko. Wyjątkowym wydarzeniem będzie też występ DRS, który swoim solowym materiałem w ramach “in session”, w towarzystwie DJ-a DOGGERA zapewni pod sceną drum’n’bassowe szaleństwo. Norweski producent Lindstrom przeniesie was z kolei do świata swojej przestrzennej elektroniki.

Na festiwalu wspólny występ zaprezentują A_GIM & Jurek Przeździecki, którzy o muzyce techno wiedzą wszystko. Wystąpi także Guiltee. Artysta w swoim secie sięgnie zarówno po nowoczesne jak i klasyczne pozycje z katalogów jungle, jungle-tekno, hardcore, breakbeat czy połamane techno o brytyjskim rodowodzie. W Sztolni Królowa Luiza będziecie mogli posłuchać także jednego z najciekawszych duetów na polskiej scenie ostatnich lat, czyli braci Sarapata – mistrzów melancholijnej elektroniki. Pysh, czyli Filip Abramczyk, pokaże na festiwalu nową odsłonę – wystąpi z materiałem live.

Szczegóły festiwalu znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

 

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

-->