BRODKA MTV UNPLUGGED

Brodka_photo

18 stycznia na półki sklepowe trafi najnowsze wydawnictwo Brodki „MTV Unplugged”. Płyta ukaże się nakładem [PIAS] Recordings. Elektroniczna wersja albumu będzie dostępna 7 grudnia, a od 10 grudnia pełny zapis koncertu będzie można obejrzeć w serwisie player.pl!

Brodka „MTV Unplugged” to zapis wyjątkowego, akustycznego występu, który odbył się 12 kwietnia 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Szmoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat („Córki Dancingu”). W trakcie występu na żywo Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty „Clashes”, kultowej „Grandy”, EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 r. W projekcie wzięli udział goście specjalni. Na scenie u boku wokalistki pojawił się Dawid Podsiadło w utworze„Santa Muerte” oraz Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał z Brodką „Syberię”. Na płycie znajdzie się 15 piosenek, w tym również cover Nirvany „Heart-Shaped Box”. Materiał został zmiksowany przez Luca Smitha (Foals, Crystal Fighters, Everything Everything) oraz zdobywcę nagrody Grammy Noah’ę Georgesona (Joanna Newsom, Devendra Banhart, The Strokes), który współpracował z Brodką przy albumie „Clashes”.

„Varsovie” to pierwszy zwiastun nadchodzącego wydawnictwa. Obejrzyjcie klip wyreżyserowany przez Agnieszkę Smoczyńską.

 

MTV Unplugged to kultowa seria wystepów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicię Keys. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas takie gwiazdy jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R.

Bordka_MTV Uplugged

W lutym Brodka zagra cztery koncerty „bez prądu”:

14.02.19 Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków
18.02.19 Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
19.02.19 Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski
20.02.19 Warszawa

Album Brodka „MTV Unplugged” można zamówić w przedsprzedaży tutaj. Pre-save na Spotify tutaj. Krążek dostępny będzie na CD, w formie CD Boxu (z pocztówkami oraz naklejkami) oraz na podwójnym, niebieskim winylu.

-->