Bisz wraca z nową płytą “Blady król”

BISZ blady król
Fot. Jarek Magiera

W dzień sklepowej premiery “Bladego Króla”, Bisz wypuszcza singiel “Poświęcić wszystko” – jeden z najbardziej osobistych utworów z płyty, na melodyjnym podkładzie Kosy z partiami gitary i wokalizami Moniki Fortuniak.

Bisz “Blady król”

Jednocześnie na YT i w streamie pojawiają się pełne wersje utworów “Tracić” oraz “Blady Król”:  , które wcześniej były prezentowane w tylko w połowie. Nowa płyta Bisza to współcześnie brzmiący koncept album, na którym melancholia splata się z wewnętrznym buntem. Album w całości wyprodukował znany z “Zim” czy “Idąc na żywioł” Kosa.

Doświadczenie swoistego katharsis jest ideą przewodnią nowego materiału. Nie bez powodu pojawiają się na nim nawiązania do antyku, tragedii i losu rozumianego jako fatum. Od dawna traktuję swoją artystyczną drogę jako swego rodzaju wiwisekcję – prawdziwego człowieka, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami, w zderzeniu ze współczesnością.
Upiorem “Bladego Króla” jest świadomość klęski ideałów. Ważnym wątkiem nowej płyty jest rozprawianie się z kategoriami “sukcesu”, “bycia sobą”, “wolności” – które dla “Wilka chodnikowego” były istotne, natomiast na nowej płycie zostają zdemaskowane jako fantazmaty” – mówi Bisz.

-->