„Animal”- na ratunek ginącym gatunkom

Już 18 marca trafi do kin ekologiczny dokument „Animal” w reżyserii Cyrila Diona, który miał premierę podczas ubiegłorocznego MFF w Cannes w sekcji Kino dla klimatu. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy Krystynę Czubównę.

„Animal” to wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety. Ten film powinien znaleźć szerokie grono odbiorców, którzy dostrzegą status człowieka na naszej planecie i zobaczą, jak ważna jest integracja z naszym środowiskiem naturalnym.

Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających.

Bella i Vipulan, dwójka nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt, oraz Jane Goodall, powszechnie znana prymatolożka zajmująca się badaniami nad szympansami, zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie młodych bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” jest filmem unikatowym.

Partnerami filmu są: WWF, Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Polski Klub Ekologiczny, STO, Fundacja „Łąka”.

Strona filmu: https://animal.bestfilm.pl

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->