𝒮℘ℰ𝓁𝓁𝓈² ⁚ Umbra [SRB] I Bez i Nadzieja I Natalie Schchepanskye Erotic Pleaseure 14.12 (sobota)

W sobotę 14 grudnia U n i c o r n zaprasza do Klubu CH25 na drugi epizod cyklu 𝒮℘ℰ𝓁𝓁𝓈. Tym razembędziemy zaklinać muzyczną rzeczywistość w bardziej intymnej atmosferze.

Posłuchamy osobistych opowieści poruszających się pomiędzy dwoma ekstremami: piosenki oraz noise’u, zbliżając je do siebie i przeplatając, podważając stereotyp dziewczyńskiej wrażliwości. Zagra serbska eksperymentatorka eksplorująca tropy muzyki popularnej Marija Balubdžić a.k.a UMBRA oraz lokalne projekty: singer-songwriterskie duo Bez i Nadzieja oraz Natalie Schchepanskye Erotic Pleasure, która gościła w tym roku na festiwalu Unsound.

Umbra to pseudonim artystyczny pochodzącej z Belgradu artystki dźwiękowej, która tworzy indywidualnie, jak i w ramach licznych kolektywów, od 2000 r. Jej projekt to zderzenie eksperymentalnych poszukiwań na polu improwizacji i kompozycji, z użyciem wielokanałowego loopera, wykorzystującego materię głosu, syntezatora i innych instrumentów elektronicznych. Umbra skupia się na dźwiękowych interwencjach i poetyckich eksperymentach, poruszających się między ekstremami noise’u i muzyki popularnej. Umbra ma na koncie album zatytułowany „Unglued” i wydany przez praski label Baba Vanga. Umbra jest także członkinią drag kolektywu Efemerne Konfesije z Belgradu, gdzie rozwija i wciela się w postać pianisty-wirtuoza Fritza Kleina.


Koncert Umbry na Chłodnej 25 będzie transmitowany na żywo przez warszawskie radio kolektywne Radio Kapitał. W niedzielę Umbra poprowadzi warsztaty z miksu i masteringu, organizowane przez kolektyw Oramics.

Piosenki Bez i Nadzieja powstają w warszawskich mieszkaniach, przy kawie, herbacie i obiadach. Projekt jest poetyckim zapisem wrażeń, budzących ich do tworzenia. Przejmują je historie z życia, ułożone w melodie, przejmują się losem planety. Śpiewają o uczuciach i uczuciami. Jako Bez i Nadzieja czekają, aż zakwitną bzy i aż rośliny zdominują ludzki świat.


Agnieszka Kocińska – głos, ukulele
Kasia Kalinowska – gitara elektryczna, głos

Natalie Schchepanskye Erotic Pleasure woje muzyczne doświadczenia z pogranicza post romantic nojzu, drone porno, metalowego ambientu i rezonansu magnetycznego łączy z pierwotnymi instrumentami, a także falami delta o v = 432Hz. Muzyka dziwna, do potańczenia tylko dla bardzo zdeterminowanych. Bez durów.


14.12 (sobota) | Chłodna 25 (WWA)
EVENT 
wstęp: 20 zł
start: 
20:30
mood: 
improvisation / experimental / noise / chanson / singer-songwriter / nature / erotic

 

-->