Epica koncert we Wrocławiu

2015-01-22 / Wrocław

Epica koncert
Epica koncert

Symfoniczno-metalowej formacji Epica odwiedzi Polskę! Zespół przyjedzie do naszego kraju na dwa koncerty: 22 stycznia 2015 we Wrocławiu (Eter) i 23 stycznia w Warszawie (Progresja).

Holendrzy są częstym gościem w naszym kraju, a grupa ich oddanych fanów ciągle rośnie. Epica powstała w 2002 roku, kiedy to Mark Jansen opuścił zaspół After Forever i zaczął poszukiwania muzyków do bardziej symfonicznego projektu. Skład uzupełnił gitarzysta Ad Sluijter, basista Yves Huts, perkusita Jeroen Simons i klawiszowiec Coen Janssen. Za mikrofonem stanęła Helena Michaelsen z zespołu Trail of Tears, lecz szybko została zastąpiona przez nieznaną wtedy Simone Simons, dziewczynę Jansena. Debiutancki album Epiki, „The Phantom Agony” został nagrany w 2003 roku. Jeden z kawałków na płycie „Façade of Reality” został napisany około ataków 11 września i zawiera fragment przemowy Tony’ego Blaira. Trzeci album studyjny Epiki zatytułowany „Consign to Oblivion” inspirowany był kulturą majów oraz ich przepowiednią o apokalipsie. The „Classical Conspiracy”, wydany w maju 2009 roku jest pierwszym prawdziwym albumem koncertowym zespołu. Został nagrany wraz z czterdziestoosobową orkiestrą i trzydziestoosobowym chórem i wydany przez Nuclear Blast.

Okazją do ponownej wizyty zespołu Epica jest promocja albumu „The Quantum Enigma”, który ukazał się w Nuclear Blast z początkiem maja bieżącego roku. Gośćmi specjalnymi na tej trasie będą brytyjscy heavy metalowcy z Dragonforce, których najnowsza płyta „Maximum Overload” ukazała się 18 sierpnia.

 

Epica

Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19
Cena biletów: 89/99/178 zł
Miejsca zakupu: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn; kolekcjonerskie i VIP dostępne na: www.pwevents.pl
Support: DRAGONFORCE

Na długi weekend w warto wybrać się własnie do Wrocławia. W listopadzie będzie tam i muzyczne i kulturalnie – po raz 14-sty odbędzie się Tydzień Filmu Niemieckiego, a dzień później w strefie WZ odbędzie się druga edycja Wooded! Pierwsza edycja pod nazwą Wooded Garden odbyła się w czerwcu we wrocławskim Ogrodzie BWA. Jej przedsmakiem i próbą sił był z kolei, event wybrany IMPREZĄ ROKU 2013 z udziałem DIXONA w Stefie WZ. Koniecznie!

22 stycznia

Wrocław
Eter

2 komentarze

Dodaj komentarz