Spotkanie: Filip Skrońc

Filip Skrońc opowie o pracy nad swoim projektem dotyczącym problemów albinosów w Afryce, pokaże niepublikowane do tej pory zdjęcia. Autor za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl zbiera środki na ostatnią podróż (https://polakpotrafi.pl/projekt/pomoc-w-dokonczeniu-projektu-dokumentalnego). Ma to być szansa na uaktualnienie niektórych wątków i dopełnienie całości o zdjęcia oraz filmy. Na spotkanie zapraszamy we wtorek 13 czerwca o godzinie 18:00.

W wielu afrykańskich krajach cały czas panuje pogląd mówiący, że ciała osób z albinizmem mają magiczną moc. Jest to główny powód ataków, morderstw oraz grabieży grobów. To także przyczyna tego, że dziennikarze, fotografowie i filmowcy ruszyli do Wschodniej Afryki. Powstało kilkadziesiąt projektów fotograficznych i filmowych opowiadających o albinosach w Afryce.

Filip Skrońc po raz pierwszy pojechał do Tanzanii trzy lata temu. Na miejscu okazało się, że temat jest o wiele bardziej złożony niż pokazywały to filmy dokumentalne i zdjęcia innych osób. Wtedy postanowił, że najlepszym sposobem na oddanie tematu będzie książka reporterska (jej premiera zaplanowana jest na drugą połowę tego roku), a warstwa wizualna będzie tego jedynie dopełnieniem.

13 czerwca w godzinach 18:00 – 20:00
Leica 6×7 Gallery Warszawa
ul. Mysia 3, 00-496 Śródmieście (Warszawa)
Wstęp bezpłatny

Dodaj komentarz

-->