Koncert: Slalom w Pardon, To Tu

#SLALOM – Grupa powołana do życia w 2013 przez Bartłomieja Tycińskiego (#Mitch&Mitch, #AlteZachen, Starzy Singers, Paris Tetris), Bartosza Webera (#Baaba, Mitch & Mitch) i Huberta Zemlera (Piętnastka, #HornyTrees, SzaZaZe, #Moped), którzy skupieni są wokół stołecznej sceny muzycznej związanej z wytwórnią #LadoABC.

Muzyka zespołu powstała niejako dzięki nietypowemu instrumentarium, którym dysponują wykonawcy. Gościnnie wystąpi z nimi turntablista Marcin Lenarczyk.

Gitara hawajska, sampler oraz syntezatory analogowe, wsparte przez instrumenty perkusyjne, zainspirowały muzyków do stworzenia cyklu eklektycznych kompozycji, w których eksperymenty barwowe przeplatane są z elementami rocka, country i muzyki improwizowanej. Unikatowe połączenie metody samplingu z melodyką gitary hawajskiej, nasuwa na myśl skojarzenia z muzyką tradycyjną Stanów Zjednoczonych, Krautrockiem, psychodelią, muzyką improwizowaną oraz eksperymentami elektroakustycznymi pionierów elektroniki. Mimo iż członkowie zespołu mają za sobą udział w projektach reprezentujących nieraz kompletnie odmienne założenia stylistyczne, to jednakowoż efekt końcowy jest niezwykle świeży i koherentny.

Marcin Lenarczyk – turntablista, realizator i montażysta dźwięku. Jako DJ Lenar promował nowe techniki grania na gramofonach i płynnie poruszał się po różnych gatunkach muzycznych – od klezmerskiego „Meritum ” przez reinterpretacje Lutosławskiego grane z Andrzejem Bauerem czy występy z zespołem Paris Tetris w towarzystwie Marcina Maseckiego. Od kilku lat zajmuje się realizacją i montażem dźwięku w filmach fabularnych i dokumentalnych (Niezależna Republika Samosiuk, Sala samobójców, Przeżyć Afganistan). Współpracował z Pograniczem w projekcie „Muzyka miejsca”, w ramach którego prowadził warsztaty dźwiękowe. Jest także twórcą ścieżki dźwiękowej do Filmowej Kolekcji Bajek – „Opowieści pogranicza”.

Dodaj komentarz

-->