Koncert: Hundredth po razy pierwszy w Polsce. Hydrozagadka gości hardcore.

#24.02 w warszawskiej Hydrozagadce (ul. 11 listopada 22) zagrają zespoły ze światowej czołówki sceny hardcore – #Hundredth, #BeingAsAnOcean, #Counterparts i #Polar.

HUNDREDTH (Myrtle Beach, South Carolina, USA)

Grupa istnieje od 2008 roku gdy powstała pod nazwą The Hundredth. Gra melodyjny hardcore z elementami metalcore’u i jest jednym z niewielu chrześcijańskich zespołów w tym gatunku muzycznym. Poza nagrywaniem dla Mediaskare Records muzycy prowadzą też fundację Hope Into Humanity.

Zespół wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Ich występ to pozycja obowiązkowa dla fanów The Ghost Inside, It Prevails czy Heart In Hand.

BEING AS AN OCEAN (Alpine, California, USA)

#BeingAsAnOcean powstał w 2012 roku i szybko zachwycił swoim charakterystycznym stylem, na który składają się chwytliwe riffy, przejmujące, emocjonalne teksty oraz wokal, w którym melodyjne partie splatają się z krzykiem, melorecytacją i szeptem. Debiutancki album “Dear G-d…” ukazał się 23 października i z miejsca podbił serca fanów melodyjnego post-hardcore’u. Spotkał się z niezwykle pozytywnymi recenzjami, a na liście Billboardu #TopHeatseekers dotarł do 27. miejsca.

Muzycy z Kalifornii wracają do Polski po świetnie przyjętych koncertach w marcu 2013 w Poznaniu i Warszawie.

#COUNTERPARTS (Hamilton, Ontario, Kanada)

Counterparts narodzili się w 2007 roku. Z początku znani tylko w Kanadzie, szerszej publiczności zaprezentowali się swoim debiutanckim albumem “Prophet” w 2010 i ich kariera nabrała rozpędu – trasy m.in. z legendarnym Shai Hulud, kontrakt z Victory Records, kolejne albumy. To, czym Couterparts charakteryzuje się od początku swojego istnienia, to emocje, energia, melodia i pasja.

O potencjale ich występów na żywo można było się przekonać podczas niedawnego koncertu w Krakowie.

POLAR (Guildford, UK)
https://www.facebook.com/thispolarnoise
http://www.youtube.com/thispolarnoise

Polar to kolejna perełka brytyjskiej sceny hardcore. Jak dotąd grupa wydała kilka singli i jeden album, ale ze wsparciem takich potęg jak BBC, Drop Dead i Rock Sound szykuje się do wydania nowego krążka, który powinien mieć premierę na początku 2014.

W październiku 2013 roku zespół odwiedził Polskę supportując Funeral For a Friend. Na dwóch koncertach w Warszawie i Poznaniu zaprezentował konkretny hardcore-punkowo-rock’n’rollowy set.

#24.02
#KlubHydrozagadka (#Warszawa, ul. 11 listopada 22)

Dodaj komentarz

-->