Humanity in Action Fellowship Program – Interdyscyplinarna Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej

Tylko dwa tygodnie na aplikowanie do Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka Humanity in Action 2014.

Jesteś aktywny/a społecznie, nie boisz się wyrażać swojego zdania i lubisz dyskutować na temat wolności, praw człowieka i aktywizmu? Chcesz spotkać innych młodych ludzi z Europy i USA pozytywnie zakręconych w tym tematach? Humanity in Action(HIA) Polska zaprasza do aplikowania do HIA Fellowship Program 2014 – Interdyscyplinarnej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej, która odbywa się w dniach #31.05 – #29.06 2014 w Warszawie i Berlinie.

Lubisz ambitne międzynarodowe wyzwania, które nie kończą się po paru dniach? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

#HumanityinAction #FellowshipProgram – Interdyscyplinarna Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej – odbędzie się w dniach #31.05 – #24.06 #2014 w pięciu europejskich miastach jednocześnie: w Amsterdamie, Berlinie, Kopenhadze, Paryżu i Warszawie. Dodatkowo, uczestnicy wszystkich tych programów będą uczestniczyć w V Międzynarodowej Konferencji Humanity in Action , który będzie trwał od #25.06 do #29.06 w Istambule w Turcji.

Studenci i absolwenci z Polski i Ukrainy (dokładne kryteria poniżej) mogą składać swoje aplikacje do 24 lutego 2014 r. Najlepsi kandydaci zostaną zakwalifikowani do Humanity in Action Fellowship Program w Warszawie pt. „Polska w teorii i praktyce: od oporu do s/Solidarności, od transformacji do społeczeństwa obywatelskiego” lub w Berlinie pt. „Dyskryminacja grup – jej korzenie i konsekwencje”.

Miesięczny program Humanity in Action Fellowship to unikalny czas wypełniony wykładami, warsztatami i dyskusjami z inspirującymi naukowcami, dziennikarzami, aktywistami, wizyty w rządowych instytucjach, organizacjach pozarządowych, muzeach i miejscach pamięci. W zajęciach uczestniczyć będą młodzi aktywiści/profesjonaliści z m.in. Ukrainy, Polski, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, a w programie niemieckim również z Bośni i Hercegowiny. Zajęcia dotyczyć będą szeroko rozumianych praw człowieka, w szczególności stosunków między większością a mniejszościami i problemem mowy nienawiści on-line i off-line.

APLIKUJ TUTAJ

Termin nadsyłania zgłoszeń: #24.02 2014 godz. 08:00 rano (CET)

Dodaj komentarz

-->