Nie żyje Jóhann Jóhannsson. Kompozytor muzyki do „Sicario” i „Teorii Wszystkiego” miał 48 lat

źródło: Wikimedia

Jak podał menedżer Jóhanna Jóhannssona, islandzki muzyk i kompozytor został znaleziony w piątek w swoim mieszkaniu w Berlinie. Nie wiadomo, co było przyczyną jego śmierci, ale berlińska policja prowadzi śledztwo i wkrótce poda wyniki autopsji. Jóhannsson miał 48 lat.

Jóhann Jóhannsson był jednym z najbardziej docenionych współczesnych kompozytorów filmowych ostatnich lat. Często współpracował z Denisem Villeneuve – napisał muzykę do jego trzech filmów – „Labirynt”, „Nowy Początek” i „Sicario”. Reżyser odsunął go jednak od swojego ostatniego dużego projektu, „Blade Runner 2049” i zastąpił Hansem Zimmerem, ponieważ twierdził, że potrzebuje świeżego podejścia i „czegoś bardziej podobnego do Vangelis”. 

Muzyk znany ze swojego charakterystycznego stylu, w którym łączył brzmienia elektroniczne z klasycznymi orkiestrowymi, obsypywany był ostatnio nominacjami i nagrodami. Za „Sicario” i „Teorię wszystkiego” nominowany był do Oscara. Muzyka do filmu biograficznego o Stephenie Hawkingu zapewniła mu zresztą znacznie więcej wyróżnień, na czele ze Złotym Globem.

W najbliższym czasie muzykę Jóhannssona usłyszeć będzie można w filmach „Mandy”, „Na głęboką wodę” i „Maria Magdalena”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *