Jest zwiastun filmu o Don Kichocie w reżyserii Terry Gilliama. W rolach głównych Jonathan Pryce i Adam Driver

Produkcja „The Man Who Killed Don Quixote”  uznanego reżysera i członka grupy Monty Pythona to jeden z najdłużej realizowanych projektów ostatnich lat. Terry Gilliam zaczął pracować nad luźną interpretacją klasycznej powieści Miguela de Cervantesa już w latach 90. i przez prawie dwie dekady zbierał na film pieniądze (miał być najdroższą europejską produkcją początku millenium) , zmieniał obsadę (w pewnym momencie zaangażowany był nawet Johnny Depp), a także musiał mierzyć się z wieloma problemami, także klęskami żywiołowymi (plan zdjęciowy został całkowicie zniszczony przez powódź). W końcu jednak film o Don Kichocie powstał i możemy zachwycać się szalonym zwiastunem:

Film Gilliama, który rozgrywać się ma zarówno w XXI, jak i XVII wieku, ma zadebiutować na tegorocznym festiwalu w Cannes, który rusza 8 maja. Zobaczymy w nim same gwiazdy – w tytułową rolę wcielisię Jonathan Pryce, gwiazda filmu Terry Gilliama „Brazil’ z 1985 roku, a młodszym fanom znany na pewno z serialu „Gra o Tron”. Poza tym zobaczymy Adama Drivera („Gwiezdne Wojny”, „Paterson”, „Dziewczyny”), Olgę Kurylenko („Quantum of Solace”, „Oblivion”) i  Stellana Skarsgårda („Przełamując Fale”, „Nimfomanka”). 

ZOBACZ TEŻ: Netflix kupił cały katalog Monty Pythona

1 komentarz

  • board game sale napisał(a):

    It’s actually a nice and helpful piece of information. I’m happy that you simply shared this helpful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *