Zostań bohaterem zdjęć Mikołaja Grynberga. Rusza druga odsłona projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkania z…”

„Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 2” to projekt na styku sztuki fotografii i teatru. Biorą w nim udział znakomici polscy fotografowie, a bohaterami sesji może być każdy. W najbliższym czasie za aparatem stanie Mikołaj Grynberg, a sesja, odbywająca się 9 i 10 lipca zakończy się spotkaniem w barze Studio (12.07 o godz. 18:00). Rekrutacja do sesji właśnie ruszyła i potrwa do 28 czerwca. 

Oprócz Grynberga, w kolejnych odsłonach cyklu swoje sesje zrealizują też Maciej Nabrdalik, duet Magda Wunsche i Agnieszka Samsel, a także Rafał Milach, do którego zdjęć rekrutacja właśnie się zakończyła (spotkanie z nim odbędzie się w barStudio 28.06 o 18:00). Zakończeniem całej akcji będzie natomiast wystawa wszystkich portretów oraz premiera artystycznych filmów poświęconych sztuce portretowania.

Akcja nawiązuje do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Każdy z wymienionych fotografów spotka i sportretuje 7 wybranych osób, mieszkańców Warszawy (rekrutacja na podstawie zgłoszeń). Spotkania będą miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. Efektem spędzonego czasu będą zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Zgłaszać się można na kilka sposobów:

– wysyłając maila ze zdjęciem (zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl) z tytułem „portret osobisty” oraz imieniem i nazwiskiem fotografa, do którego trwa właśnie nabór

– „w realu” – w barze Studio można zostawiać odbitki swoich zdjęć

– na Instagramie – dodając do zdjęcia #portretosobisty

Szczegóły rekrutacji oraz całego projektu na stronach: http://wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz https://www.facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami.

Foto: Rafał Milach

Dodaj komentarz