Zobacz zwiastun nowego filmu Sofii Coppoli – „The Beguiled”

Już 30 czerwca do kin trafi nowy film w reżyserii Sofii Coppoli – „The Beguiled”. Jest to remake produkcji z Clintem Eastwoodem z 1971 roku. Pierwowzorem, natomiast, była książka Thomasa P. Cullinana, „A Painted Devil”. Zobaczcie zwiastun!

„The Beguiled” przenosi w czasy amerykańskiej wojny secesyjnej. Widzowie będą mieli okazję śledzić losy rannego żołnierza, który zostaje uratowany przez jedną z uczennic odizolowanej szkoły dla dziewcząt, jego perypetie i romanse, które nawiązuje z uczestniczkami szkoły. Wywraca tym samym do góry nogami życie szkolnej społeczności, a do głosu zaczynają dochodzić wcześniej nieobecne w tym miejscu uczucia, takie jak zazdrość, zawiść i hipokryzja, nienawiść. Będzie to połączenie stylowego thrillera, dramatu kostiumowego i westernu.

 

Reżyserka w wywiadzie dla „Entertainment Weekly” przyznaje:

Sednem tej opowieści jest dynamika relacji pomiędzy kobietami, które są ze sobą zamknięte, a także – co oczywiste – zmiany układu sił między kobietą a mężczyzną. Tak naprawdę nie zrobiłam filmu gatunkowego. To było na swój sposób zabawne, jak podejść do materiału źródłowego, jednak wciąż jest to film zrealizowany w moim stylu i znajdziemy w nim ten rodzaj pięknego, wyśnionego świata, który lubię – tyle że z fabułą.

W rolach głównych zobaczymy takie gwiazdy jak: Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst i Elle Fanning (znaną z „Neon Demon”).

Dodaj komentarz