Zobacz pierwszy zwiastun „Nightflyers” – serialu opartego na opowiadaniu George’a R.R. Martina

George R.R. Martin napisał „Nightflyers” w 1980 roku, na długo przed swoim najsłynniejszym chyba dziełem, sagą „Pieśń lodu i ognia”, na podstawie której powstał serial HBO „Gra o Tron„. Opowiadanie science fiction, pierwszy raz przeniesione na ekran jako film w 1987 roku, można będzie niedługo oglądać w formie serialu. Właśnie ukazał się pierwszy zwiastun, a właściwie teaser produkcji Netflix pod tym samym tytułem. 

Serial toczy się w przyszłości – na dzień przed ziemską zagładą. Zespół naukowców wyrusza na wyprawę najnowocześniejszym statkiem w galaktyce – Nightflyerem – w celu przechwycenia tajemniczego obcego pojazdu kosmicznego, który może okazać się ich jedynym ratunkiem. Kiedy załoga zbliża się do celu, odkrywa, że statek jest tak naprawdę sztuczną inteligencją, która wydaje się kierować ich do śmiertelnego niebezpieczeństwa kryjącego się daleko w mrocznej przestrzeni kosmicznej.

W serialu zobaczymy m.in. Gretchen Mol („Zakazane imperium”), Eoina Mackena („The Night Shift”), Davida Ajalę („Szybcy i Wściekli 6”), Sama Strike’e („EastEnders”) Angusa Sampsona („Fargo”) i Jodie Turner-Smith („Ostatni okręt”). Produkcja prawdopodobnie pojawi się na Netfliksie latem.

Dodaj komentarz

-->