Znamy obsadę pierwszego polskiego serialu Netflixa. Zdjęcia ruszają w tym tygodniu

źródło: Wikimedia/YouTube

Za kilka dni w Warszawie rozpoczynają się zdjęcia do pierwszego oryginalnego polskojęzycznego serialu Netflixa, który nakręcą wspólnie Agnieszka Holland i jej córka, Kasia Adamik. Ma być on filmowany w różnych regionach Polski. Wiadomo także już, kto znajdzie się w obsadzie produkcji – to m.in. Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.

Serial ma być utrzymany w konwencji zimnowojennego thrillera szpiegowskiego i prezentować alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Głównymi bohaterami 8-odcinkowej produkcji mają być student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy, którzy wspólnie odkrywają spisek. Akcja dzieje się w 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza jest Joshua Long. Całość produkować mają Robert Zotnowski („House of Cards”), Frank Marshall („Jurrasic World”, „Jason Bourne”), a także Andrzej Besztak, Joshua Long, Agnieszka Holland i Maciej Musiał. Światową premierę serialu Netflix zapowiada jeszcze w tym roku. 

A oto, co o serialu mówi Agnieszka Holland:

7 komentarzy

Dodaj komentarz

-->