Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na krakowskim Unsoundzie

Istniejący od 16 lat Unsound to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Jak co roku odbędzie się w Krakowie, między 7 a 14 października. W trakcie tych ośmiu dni poznamy twórczość artystów, którzy na różne sposoby opowiadają o współczesnym świecie – stąd tegoroczny temat PRESENCE, czyli „obecność”. W tegorocznym programie znalazło się także wiele wydarzeń premierowych i stworzonych specjalnie dla festiwalu.

Na początku czerwca festiwal ogłosił pierwsze gwiazdy (pisaliśmy o tym TU). Teraz poznajemy kolejnych 49 artystów. Wśród najważniejszych warto wskazać m.in. Sophie, transgenderową artystkę, której debiutancki album brawurowo łączy pop z muzyką eksperymentalną; projekt Lena Willikens i Object, którzy zagrają wspólnego seta przywożąc do Krakowa najciekawsze odmiany muzyki techno i nie tylko; muzykę Jóhanna Jóhannsona na specjalnym koncercie dedykowanym jego twórczości, w którym udział wezmą Sinfonietta Cracovia oraz Sam Slater, Hildur Gudnadóttir, Erik Skodvin czy Robert Aiki Aubrey Lowe; Sinjin Hawke oraz Zorę Jones, którzy wystąpią na żywo prezentując swoją wizję muzyki przyszłości łączącej w sobie takie gatunki jak hip hop, ballroom czy footwork.

Oto pełna lista ogłoszonych artystów, która stanowi ponad połowę tegorocznego line-upu:

AUDINT performance & talks with Steve Goodman (Kode9), Toby Heys and Eleni Ikoniadou
Bartek Kujawski
Chris Watson, Geza Schoen & MFO present: Ephemera – Foris
Caterina Barberi
Davy Kehoe
Dis Fig
DJ Lilocox
Eartheater
Elena Colombi b2b Olivia
Gábor Lázár
Gaika
Huerco S presents Pendant
Hubert Zemler
A Tribute to Johann Johannsson with Hildur Guðnadóttir, Robert Aiki Aubrey Lowe, Erik Skodvin, Sam Slater & Sinfonietta Cracovia
Kelman Duran
Lena Willikens b2b Objekt
Lotic
Manni Dee & Ewa Justka
MCZO & Duke
Nazar
Object Blue
Paweł Romańczuk, Tomoko Sauvage and Elektro Moon Vision present: Archive, The Photographs of Zofia Rydet
Phill Niblock
Powder
RP Boo
rRoxymore
Sarah Davachi
Sinjin Hawke & Zora Jones
SOPHIE
Syny
Ursula K. Le Guin & Todd Barton’s Music & Poetry of The Kesh, With Todd Barton & The Kesh Ensemble

Unsound to także projekty zlecone, które powstają pod jego kuratelą. W tym roku odbędzie się premiera kolejnej odsłony projektu Ephemera o nazwie „Foris”. Muzyka opierać się będzie tu na rejestracjach Chrisa Watsona, a za stronę wizualną odpowiada MFO. Wszytko po to by opowiedzieć o zagrożonych współcześnie ekosystemach. Natomiast we współpracy z Fundacją Zofii Rydet Unsound przedstawi w nietypowy sposób dorobek artystki pieczołowicie fotografującej polską rzeczywistość.

1 komentarz

Dodaj komentarz