Znamy czwartego artystę jesiennej edycji Instytutu

źródło: Instytut

Pochodzący z Nowego Jorku Headless Horseman to czwarta już gwiazda (po Alanie Fitzpatricku, Samie Paganinim i Johannesie Heilu – zobacz TU), która wystąpi w warszawskim Instytucie Energetyki. Jego tajemniczość, skrywana tożsamość i bezkompromisowe podejście do muzyki techno kwalifikują go jako idealnego DJ-a do występu w murach przy ulicy Mory 8. Jego występu na żywo są szalenie ekscytujące, pokazują surowość i ciemną stronę techno przyprawionego szczyptą brutalnego IDM.

Headless Horseman pochodzi z Nowego Jorku, ale od 16 lat rezyduje w Berlinie. W muzyce techno zawsze inspirowała go otaczająca przyroda, dźwięki abstrakcyjne i industrialne, metaliczność i brak jakichkolwiek granic gatunkowych. Sam mówi o sobie, że „wizerunek jeźdźca to maska ciemności, jaką przywdziewa na siebie w procesie twórczym, fizycznym i psychicznym i duchowym. Ten przebrany świat daje mu wiele siły i moc na wielu poziomach”.

źródło: materiały promocyjne

Jesienna edycja Instytutu odbędzie się 30 września w warszawskim Instytucie Energetyki. Jak co roku, a właściwie dwa razy do roku, to miejsce stanie się centralnym ośrodkiem muzyki techno. Legendarny cykl imprez w swojej historii gościł takie tuzy jak: Luke Slater, The Advent, Len Faki i inni.