Zmarł Robert Brylewski, współtwórca zespołów Izrael, Armia i Brygada Kryzys

źródło: Wikimedia

O śmierci muzyka poinformowały w mediach społecznościowych zespoły, w których przez lata grał Brylewski i które współzakładał – punkowy Kryzys (na gruzach którego później powstała Brygada Kryzys) i reggae’owy Izrael. Gitarzysta i wokalista zmarł w wieku 57 lat, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej urazem. 

Informacja o napaści na polskiego muzyka pojawiła się w mediach na początku tego roku. Brylewski trafił do szpitala na Szaserów i został poddany trepanacji czaszki po pobiciu na warszawskiej Pradze. Jak podawał Fakt, chodziło o sprawy związane z zakupem mieszkania. 

Robert Brylewski urodził się w 1961 roku. Uważany jest za jedną z legend polskiej muzyki i jednym z twórców polskiej muzyki punk rockowej. Szczególnie znana jest jego działalność z zespołami Izrael, Kryzys, Brygada Kryzys i Armia, ale zajmował się także muzyką elektroniczną (solowe płyty „Warsaw Beat”), yassową (The Users), tworzył komputerowe animacje i teledyski. W 2012 roku ukazała się autobiografia muzyka „Kryzys w Babilonie”, wydana w postaci wywiadu-rzeki, przeprowadzonego przez Rafała Księżyka. 

Dodaj komentarz