Złota polska jesień z Going.

źródło: Bitamina

Co prawda jeszcze mamy lato, chociaż nie widać tego za oknem, ale nieubłaganie zbliża się jesienny sezon. Powodów do narzekania nie ma żadnych, bo to, co dzieje się na krajowym podwórku to istna klęska urodzaju. Wybraliśmy dla Was najciekawsze koncerty, w których główną rolę grają polscy artyści z kręgów szeroko pojętej alternatywy. Polska mistrzem Polski!

EABS & P.Unity, czwartek 28 września, Grizzly Gin Bar

Dwa fenomeny ostatnich miesięcy zagrają na jednej scenie. EABS, czyli ośmioosobowa paczka jazzowych pasjonatów, którzy na nowo odkryli i odświeżyli twórczość Krzysztofa Komedy oraz P.Unity, którym luzu i funkujących melodii pozazdrościłby sam Papa George. A to wszystko pod szyldem Digital Meditation, medium znanego, lubianego i szanowanego.
O to jest cały ten zgiełk!

The Fruitcakes, piątek 29 września, NIEBO

Surf-rockowe inspiracje, klimat lat 60. i charyzmatyczny wokalista. Do tego szczypta psychodelii, dużo lekkiego, przyjemnego grania oraz młodość i werwa. Oto przepis na pyszne Owocowe Ciastka, które migiem podbiją Wasze podniebienia i sprawią, że zakochacie się w ich melodyjnym brzmieniu. Let’s rock!

Hańba!, sobota 7 października, Pogłos

Polska odpowiedź na brytyjską scenę punk rockową – formacja Hańba!. Zespół, który ze sporymi sukcesami grywał na teksańskim SXSW, katowickim OFFie czy na barcelońskiej Primaverze. W dorobku mają też sesję dla renomowanego radia KEXP oraz, co najważniejsze, dwa solidne albumy na koncie. W Pogłosie będzie hałas!

Mitch & Mitch, niedziela 8 października Grizzly Gin Bar

Obok Ewy Bem, Bajmu i Anny Jurksztowicz to ulubiony zespół każdego pokolenia Polaków. Popularni Micze z wielką lekkością i przyjemnością przeskakują pomiędzy różnymi stylistykami, nadając swojej muzyce wyjątkowości. Ekipa z Lado ABC potrafi porwać słuchacza mocnymi riffami, lekko nim pobujać, zakołysać do snu czy sprawić, że uśmiech nie będzie schodził przez cały dzień. Rzućcie to wszystko, co złe i chodźcie do Grizzly Gin Baru!

Urbański, sobota 14 października, NIEBO

Solowy projekt Wojtka Urbańskiego (ex-Rysy) to popis elektronicznej siły. Warszawski producent z powodzeniem łączy mroczny ambient, brytyjskie brzmienia i nutę polskości. Jesień to czas jego pierwszej solowej trasy, która zahaczy również o nasz ulubiony klub Niebo. Trochę żywiołowego grania na pograniczu techno jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie!

Holak, sobota 14 października, Grizzly Gin Bar

Jaka jest obecnie najpopularniejsza trójka wśród młodych polskich raperów? Jednym tchem można wymienić Taco Hemingwaya, Adiego Nowaka i Holaka. Wszyscy mają niesamowitą zdolność do pociągania tłumów, co przekłada się na wysoką frekwencję na ich koncertach. Fani znają każdy tekst, skandują je razem z Holakiem i doskonale się bawią, słuchając jego introwertycznej i dość intymnej wersji rapu. Hola, hola, wbijajcie na Holaka!

Bitamina, sobota 25 października, Hydrozagadka

Grupa przesympatycznych, skromnych i niezwykle uzdolnionych chłopaków – to właśnie Bitamina. Przez kilka lat szukali własnego, niepodrabialnego stylu, czego owocem jest Kawalerka, płyta, która odbiła się szerokim echem w polskim muzycznym świecie. Ich występy na żywo owiane są już legendą: to połączenie nieskrępowanej energii, poetyckiej elegancji i młodocianego luzu. Pogoda nas nie rozpieszcza, więc trochę Bitaminy nie zaszkodzi!

Mikromusic, 10 listopada, NIEBO

Mało kto potrafi tak pięknie wzruszać, jak Natalia Grosiak ze swoim zespołem Mikromusic. Poruszające poetyckie teksty i niesamowity głos wokalistki w połączeniu z bujnym instrumentarium dają efekt, który tknie nawet największego twardziela. Każdy, kto potrzebuje chwili wyciszenia i oderwania się od codziennego zgiełku, powinien wybrać się na ten koncert.

Coals x Distorted Festival, niedziela 3 grudnia, NIEBO

Transformacja ze smutnych, islandzkich dzieciaków w post-internetowe rejony opatrzone dresem i płaszczem z lumpa wyszła Coals na dobre. Zamiast powielać schematy, stworzyli swój własny, świetnie przyjmowany image, który stał się ich znakiem rozpoznawczym. Muzyczka ciekawa, fajna i stanowiąca o sile młodej polskiej alternatywy. Chodźcie się trochę pobrudzić węgielkami!

Natalia Przybysz, sobota 16 grudnia, NIEBO

Najmocniejszy kobiecy głos pokolenia powraca z nowym albumem. W stołecznym Niebie będzie miało miejsce zakończenie trasy promującej płytę Światło Nocne, która jest następczynią doskonale przyjętego krążka Prąd sprzed 3 lat. W międzyczasie, Natalia udzielała się w projekcie Shy Albatross, który współtworzyła razem z Raphaelem Roginskim, a także poruszała ważne tematy społeczne i kulturowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *