„Zła Matka” w Dzikiej Stronie Wisły

Mająca premierę 5 kwietnia w Dzikiej Stronie Wisły „Zła matka” to spektakl o matkach, dla których macierzyństwo to nie jest szczyt marzeń. O kobietach, które nie chcą odgrywać ról, jakie im się narzuca i chcą same decydować o sobie. Chcą żeby ich głos był równie ważny jak mężczyzn. To także ironiczna opowieść o relacjach z partnerami, mężami i kochankami. Próba opisu świata kobiet w okresie macierzyństwa, oddania odczuć kobiety w czasie porodu i tuż po nim tworzy zabawną opowieść o zmaganiach młodych matek z nową rzeczywistością, z którą przychodzi im się zmierzyć.

Spektakl ma charakter performatywny. Jest to studium macierzyństwa i kobiety, w komediowym, autoironicznym kluczu. Muzyka na żywo i choreografia są istotnymi częściami składowymi całości spektaklu.

Za reżyserię odpowiada Karolina Porcari, polsko-włoska aktorka teatralna i filmowa, znana zarówno z włoskiego kina („Come L’Ombra”, „Segreti E Sorelle”), jak i z polskich filmów („Róża” Wojciecha Smarzowskiego i „Dzień Kobiet” Marii Sadowskiej). Występuje gościnnie w Teatrze Powszechnym oraz Teatrze Rozmaitości w Warszawie oraz Teatrze Polskim we Wrocławiu. „Zła Matka” to jej debiut reżyserski. Porcari zobaczymy także na scenie, obok Małgorzaty Bogdańskiej. Autorem tekstu jest Krzysztof Szczekalski, za choreografię odpowiada Izabela Chlewińska. Muzykę do spektaklu stworzył Daniel Pigoński.

Bilety w cenie 30/50 zł. do zakupu online oraz na miejscu na godzinę przed spektaklem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *