zespół ALMA w warszawskim Mózgu

Too Many Fireworks prezentuje przedstawiciela euforycznego i klimatycznego post-rocka – zespół ALMA z Wielkiej Brytanii. Spokojny, ale jednocześnie pełen dramatyzmu londyński duet ALMA powstał zaledwie w zeszłym roku, a już zdążył wydać mini album w Fierce Panda Records. Niedługo pojawi się także jego winylowa reedycja z dodatkowymi remiksami.

Zespół wystąpi w warszawskim klubie Mózg w sobotę 12 listopada, a dzień później, 13.11.2016 r., w
poznańskim Lesie. W Warszawie towarzyszyć im będzie Giorgio Fazer, nowy projekt Mateusza Franczaka i Mirona Grzegorkiewicza, znanych z takich składów jak Daktari, How How czy JAAA!. W Poznaniu natomiast występ Brytyjczyków poprzedzi Beyond the Event Horizon.
Pete Lambrou, filar takich składów jak Codes In The Clouds czy Monsters Build Mean Robots, bez dwóch zdań wywodzi się ze świata space i post-rocka. Dzięki współpracy z Ciaranem Morahanem, partnerem Lambrou z Codes In The Clouds, ALMA robi świetny użytek z loopera, gęstych efektów, pianina i smyczków.

Tworzy powolne i majestatyczne pejzaże, którymi przesiąknięte są wszystkie utwory z debiutanckiego mini-albumu.

Brytyjski dziennik The Independent prowadzi obecnie streaming debiutanckiego albumu zespołu ALMA. Dodatkowo wyłącznie w The Independent można usłyszeć remiksy z tego albumu, stworzone m. in. przez Neila Miltona z Too Many Fireworks oraz Charliego Hodgesa z Bastille.

Zespół wykazał się niezwykłym wyczuciem czasu, wydając swój debiutancki album „The Great Escape” tuż po zakończeniu brightońskiego festiwalu o tej samej nazwie, co mogło ukoić nieco ból fanów zrozpaczonych końcem wydarzenia. „The Great Escape” doskonale łagodzi ten potężny dźwiękowy efekt odstawienia.

Zdaniem Bearded Magazine jest jak „ścieżka dźwiękowa z ambientowymi wybuchami w kosmosie”.
Nieprzypadkowo zatem nazwa grupy pochodzi od Atacama Large Millimeter Array – największego na świecie teleskopu.

ALMA buduje nastrojowe i imponujące pejzaże dźwiękowe, które zaskakują niczym promień światła w ciemną, zimną noc  – Lauren Laverne BBC6 Music
Nastrojowo, otulająco i medytacyjnie w swojej złożoności. – CLASH
Zachwycająco uspokajający post-rock. – the Independent
Album zapiera dech w piersiach. Alma stworzyła coś naprawdę wyjątkowego. – Gold Flake Paint
Ten zespół jest zdecydowanie wart uwagi. – Big Cheese (9/10)

Dodaj komentarz

-->