Z koszykiem wśród komiksów – początek lata!

W branży komiksowej sezonu ogórkowego nie ma i w czerwcu też wychodzą świetne albumy.

Miecze naostrzone? Drakkary gotowe? To wypływamy! „Ludzie Północy: Saga anglosaska” zapowiada się na epicką opowieść o wikingach na Wyspach Brytyjskich. Fabuła składa się z kilku epizodów, których bohaterami są nie tylko wojownicy, ale także kobiety czy dziecko. Autorem scenariusza jest Brian Wood, który napisał między innymi kapitalną serię „Briggs Land”. Jeśli jego wikingowie będą choć w połowie tak ciekawi i wielowymiarowi jak jego opowieść o neonazistach z amerykańskiej prowincji, to będzie sztos.

Francuski opis tego komiksu zaczyna się od zdania „Alicja w krainie czarów w wersji Davida Lyncha” i w zasadzie jest ono na tyle chwytliwe, żeby sprawdzić, czym faktycznie jest „Piękna ciemność”. Intrygująco wypada też zderzenie opisu polskiej edycji, który mówi o ukrytym źle, z rysunkami przywołującymi na myśl publikacje dla dzieci. Trochę się boję, ale chcę wiedzieć, co to będzie!

Wystarczy spojrzeć na okładkę, żeby chcieć sprawdzić serię „Trzy duchy Tesli”. Na tle Empire State Building stoi matka z synem. Nad nimi lecą szwadrony robotów z japońską flagą na ramieniu. Pierwszy tom nowego cyklu sci-fi o tytule „Sztokawska tajemnica” rozgrywa się w Nowym Jorku w 1942 roku, tuż po zniknięciu Nikoli Tesli. W rzece widać dziwne światła, znikają bezdomni, trwa wojna… Głównym bohaterem jest nastolatek, co sugeruje wiek odbiorców, ale realistyczna kreska Guilhema, którą dopełniają kapitalne, stonowane i przyciemnione kolory, w połączeniu z zapowiedzią niezłej przygody potrafią obudzić w każdym nastolatka.

 

Dodaj komentarz