Z koszykiem wśród komiksów – lutowe premiery!

Przygodowe sci-fi i akcyjniak – sprawdźcie, co komiksowego jest godne uwagi w lutym!

„Cztery siostry” to otwarcie nowej serii „All-New Wolverine”, w której chyba najbardziej charyzmatycznym bohaterem Marvela, czyli rosomakiem ze szponami z adamantium nie jest stary dobry Logan, a X23 – jego córka-klon. W 2015 roku amerykański wydawca postanowił przedefiniować swoje uniwersum, stawiając na kobiety i przedstawicieli mniejszości etnicznych. Pierwszy zeszyt przygód laski ze szponami sprzedał się w USA bardzo dobrze, kolejne dużo rzadziej znajdywały nabywców. Chcę to sprawdzić z czystej ciekawości, zobaczyć jak klon wypada na tle oryginału. Fajna jest też okładka, która łączy nowe ze starym, bo główna bohaterka ma stylizowany na klasyczny kostium.

Vision to syntezoid, czyli android oparty na sztucznej krwi i narządach. Stworzono go, żeby zniszczył superbohaterów, ale zbuntował się i przyłączył do nich. W komiksie napisanym przez Toma Kinga Vision osiada z rodziną na wsi, ale nie dane mu będzie nacieszyć się domową sielanką. Po niespodziewanej napaści na dom, żona głównego bohatera twierdzi, że sprawca uciekł, ale on znajduje resztki zwłok napastnika pochowane za domem… Zaletą „Visiona” jest też i to, że komiks jest zamkniętą całością fabularną. Jestem ciekawy, czy scenarzyście udało się wznieść ponad generyczną nawalankę, w której stawką jest świat.

„Deadly Class” to seria komiksowa, której serialową wersję jako „Szkoła zabójców” można oglądać na HBO. Fabuła opowiada o tajnej szkole, w której uczą się dzieci morderców. Oczywiście uczą się mordowania, żeby przejąć pałeczkę po rodzicach. Głównym bohaterem jest jednak sierota, który trafia do szkoły z ulicy… Jestem za stary na teen drama, ale akcja pierwszego tomu zaczyna się w 1987 roku, co może pomóc odnaleźć mi się w historii. Zachęcają wyglądają też rysunki. Sprawdzę, licząc na brutalną podróż inicjacyjną w świecie bez złudzeń.

Deadly Class #1: 1987. Regan Youth
sc. Rick Remeder, rys. Wesley Craig, kol. Lee Loughridge
Non Stop Comics 2019

Vision
sc. Tom King, rys. Gabriel Hernandez Walta, Michael Walsh
Egmont 2019

All-New Wolverine #01: Cztery siostry
sc. Tom Taylor, rys. David Lopez, David Navarrot
Egmont 2019