Yung Lean z nową płytą na dwóch koncertach w Polsce

Kilka dni temu odbyła się premiera wyczekiwanego, trzeciego studyjnego albumu Yung Leana pt. „Stranger. Po wydaniu płyty artysta wyrusza w koncertową trasę po Europie, podczas której odwiedzi dwa polskie miasta – Kraków i Warszawę.

Na album „Stranger” składa się 14 utworów, z czego kilka, jak np. Red Bottom Sky”, „Hunting On My Own czy „Skimask” zostało wypuszczonych wcześniej jako single. Yung Lean zaczynał od tumblrowej stylistyki, gdzie królowały kolorowe gify, japońskie znaczki i rybackie czapki. Dziś jest już w pełni ukształtowanym artystą, który nieco odbiega od smutnej stylistyki, ale dalej rapuje w charakterystycznym dla siebie stylu i wychodzi mu to świetnie, czego najlepszym dowodem jest właśnie płyta „Stranger”.

Yung Lean – ‚Salut / Pacman’ (Official Audio)

Co ciekawe – album dwa dni przed premierą zapowiadał krótkometrażowy film w klimacie westernowym. Yung Lean ma w nim zakrwawioną twarz i jest poszukiwany za morderstwo. Całość napisał i wyreżyserował duet Suzie and Leo.

Stranger : the short film

Pod koniec listopada, czyli już niedługo – artysta odwiedzi Polskę i zagra dwa koncerty, na których z pewnością usłyszymy zarówno najnowszy materiał, jak i kawałki z wcześniejszej twórczości. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 26 listopada w krakowskim klubie Kwadrat, zaś drugie – 30 listopada w warszawskiej Progresji. Nie można tego przegapić!

2 komentarze

Dodaj komentarz