Wystawa Monstfur Rudeal Realm w Łodzi

Serdecznie zapraszamy na wystawę Monstfur Rudeal Realm organizowaną przez Warimpex oraz andel’s by Vienna House Łódź w ramach cyklu ANDEL’S PRESENTS.

frigoblock-120x240-3x120x80-small

Co? Gdzie? Kiedy?

Wernisaż: 24.11.2016 (czwartek), godz. 19:00
Wystawa: 25.11-16.12.2016
Hotel andel’s Łódź
ul. Ogrodowa 17

Informujemy, że na wernisaż z Warszawy wyruszy bezpłatny bus. Wyjazd dnia 24.11 o godz. 16:30 spod Kinoteki. Powrót o godz. 21:00 spod hotelu andel’s Rezerwacja miejsc: contact@andelsart.com

RUDERAL REALM to wystawa prezentująca najnowszy cykl obrazów, w którym Monstfur podejmuje temat świata zmienionego przez działanie człowieka, gdzie inwazyjna flora zmaga się z jego ingerencją. Betonowe ruiny, zardzewiałe płoty i składowiska wszelkiej maści odpadów zestawione zostają z różnymi formami roślinności – tej kłującej, toksycznej, czy odpornej na trudne warunki środowiska. Na co dzień jest to niezauważalna walka, której areną jest przestrzeń miast i blokowisk. Zmiana skali i kontekstu czyni ją dostrzegalną dla oka odbiorcy. W warstwie estetycznej odnajdziemy tożsame dla Monstfura środki wyrazu, takie jak metalowe podłoża, dokręcane kawałki blach czy też oczywiście wielowarstwowy, ręcznie wycinany szablon.

z-100-200x360_small

MONSTFUR to organizm żyjący na polu sztuki , który żywi się pozostałościami poprzedniej epoki oraz produktami popkultury. Swoją sztukę tworzy za pomocą ręcznie wycinanych szablonów na zardzewiałych blachach, starych tablicach informacyjnych, murach, czy wreszcie płótnach. Prace kolektywu można spotkać na prestiżowych targach, m.in. STROKE ART FAIR w Monachium, gdzie jego obiekty pokazywane są obok takich ikon street artu jak BANKSY czy MR.BRAINWASH. W 2015 roku MONSTFUR został uhonorowany nagrodą Grand Prix w konkursie STENCIL ART PRIZE organizowanym przez aMBUSH Gallery w Sydney (do finału dostało się 92 uczestników z 21 krajów). Prace kolektywu prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Berlinie, Paryżu, Sztokholmie, Sydney i Warszawie.

ANDEL’S ART

to projekt, na który składają się autorskie wystawy sztuki współczesnej artystów, których prace posiadają wysoką wartość artystyczną i intelektualną oraz wpisują się w konwencję hotelu andel’s jako miejsca, w którym sztuka i architektura odgrywają szczególną rolę. Program ANDEL’S ART rozpoczął się 5 lat temu w hotelu andel’s w Łodzi a dwa lata później rozszerzył się na hotel andel’s w Krakowie. Wystawy odbywają się w ramach trzech cykli: wystawy zbiorowe w postaci kuratorskiego cyklu ANDEL’S QUARTER oraz wystawy indywidualne: ANDEL’S PHOTO i ANDEL’S PRESENTS.

Bogaty program wystaw znaleźć można na stronie http://andelsart.com/

Hotele sieci andel’s posiadają ponadto własne kolekcje sztuki. Kolekcja sztuki w andel’s Hotel Łódź liczy już blisko dwieście prac dwudziestu artystów i stale się powiększa.
W tej chwili, w ramach stałej ekspozycji, można obejrzeć prace takich artystów jak: Filip Berendt, Małgorzata Borek, Dobrawa Borkała, Karolina Breguła, Buczkowska&Dzienis, Shoshanah Ciechanowski, Mikołaj Długosz, Grzegorz Drozd, Paweł Dunal, Maurycy Gomulicki, Gregor Eldarb, Magda Hueckel, Maciej Kurak, Dominik Lejman, Joanna Małecka, Rafał Milach, Jan Mioduszewski, Tomasz Partyka, Klaus Richter, Iwo Rutkiewicz, Ula Tarasiewicz, Mariusz Waras

https://www.facebook.com/andelsart