Miss Kittin na Smolnej w towarzystwie grupy artystycznej – Glitter Confusion

2018-01-12 / Warszawa

12 stycznia w warszawskim klubie Smolna wystąpi charakterystyczna, francuska DJ-ka nazywana królową electro, czyli Miss Kittin. Towarzyszyć jej będzie grupa artystyczna z Polski – Glitter Confusion.

Pochodząca z Grenoble Miss Kittin karierę zaczęła w 1994 roku, ale największą sławę zyskała dzięki współpracy z The Hacker, z którym wydała single „1982” czy „Frank Sinatra”. Krótko po tym – w 2004 roku – ukazał się jej pierwszy solowy album, czyli „I com”. Od tamtej pory artystka zdołała już kilka razy objechać świat ze swoim show, podczas którego wychodzi poza ramy typowego DJ-skiego występu. Miss Kittin często krzyczy do mikrofonu, wychodzi do tłumu czy nagle puszcza kawałki Prince’a. Co ciekawe – artystka jest związana nie tylko ze sceną klubową, ale także propaguje związki partnerskie we Francji, wywiera wpływ na tzw. kulturę fetish i dzięki niej wiele dziewczyn uwierzyło, że za deckami nie musi stać tylko mężczyzna.


Z okazji występu Miss Kittin specjalny performance szykuje Gillter – inicjatywa niezależnej grupy artystów i artystek, która spotka się w surowej przestrzeni klubu, zamieniając ją w interaktywną wystawę. Podczas swoich akcji łączą ze sobą wiele dziedzin sztuki takich jak rzeźba, video-art, fotografia analogowa, grafika czy muzyka. Dzięki wizytacji Glitter Confusion będzie można obejrzeć prace młodych, niezależnych artystów i zobaczyć występy na żywo, które rzadko pojawiają się na typowych klubowych nocach. Nie wiadomo co dokładnie może się wydarzyć ale wiadomo, że będzie to coś dziwnego i intrygującego.

Miss Kittin – Frank Sinatra

https://www.youtube.com/watch?v=G8Q2McwqMPc

Miss Kittin & The Hacker – 1982

https://www.youtube.com/watch?v=_LGI5qAwKP8

Miss Kittin – Bassline

https://www.youtube.com/watch?v=leVTvKMqsl0

12.01.2018 | Tix: 30/40 | Start: 23:30 | After 5:30-20pln

Więcej na:

www.smolna38.com

www.facebook.com/smolna38

12 stycznia

Warszawa
SMOLNA