Koncerty Front Row Heroes w Klubie RE. Kwiecień 2018

2018-04-16 / Kraków

Front Row Heroes i Klub RE zapraszają na koncerty zespołów Big ‡ Brave i ARRM, Jamie Stewart (Xiu Xiu) oraz Sean Nicholas Savage. 

FRH: Big I Brave [CA] + ARRM [PL] # Klub RE

Brzmienie BIG|BRAVE zdecydowanie przekracza poziom którego spodziewamy się po gitarowym trio (Robin Wattie, Mathieu Ball na gitarach i Louis-Alexandre Beauregard na perkusji. W tym składzie grają razem od 2012 roku). Napięcie i oczekiwanie poprzedza w ich muzyce każdy kolejny wybuch, uderzający po uszach z wyjątkową precyzją. Tworzą coraz bardziej wyrafinowane kompozycje, przeciwstawiające minimalistyczną formę grzmiącym przesterom, starając się przesuwać granice brzmienia eksperymentalnego rocka i równocześnie pielęgnując radość w swojej muzyce.

Funkcjonując muzycznie gdzieś pomiędzy minimalizmem, eksperymentalnym zespołem rockowym a byciem “drone aficionados”, BIG|BRAVE nie dają się podporządkować jednej obowiązującej klasyfikacji. Używając standardowych “narzędzi” takich jak śpiew, gitary elektryczne, perkusję, przesterowane piece gitarowe, B|B odkrywa możliwości brzmienia zespołu równocześnie dekonstruując archetypiczne wyobrażenie o strukturze i formie piosenki. Nieśpiesznie i nie zważając na popularne trendy, tworzą swoją wyjątkową, intensywną i poszukującą muzykę kierując się tym samym niezależnym duchem który charakteryzuje wielu ich Montrealskich przyjaciół.

16.04.2018 // GODZ. 20:00 // Klub RE
Bilety na Going.https://going.pl/frh-prezentuje-big-i-brave

FRH: Jamie Stewart (Xiu Xiu) solo [US] # Klub RE

Po szalonym roku 2017, który stał pod znakiem światowej trasy promującej najnowszy album Xiu Xiu „Forget” (w tym 4 koncerty w Polsce), występów z duetem HEXA, który tworzy z Lawrencem English (w tym koncert na OFF Festival) oraz kontynuacji projektu The Music Of Twin Peaks, Jamie Stewart wraca, by tym razem spotkać się ze słuchaczami w intymnych okolicznościach podczas występów solo. 

Dziś przymiotnik „kultowy” zużył się i stracił na znaczeniu, ale niewiele zespołów oprócz Xiu Xiu w pełni utożsamia to słowo. Założony w 2002 zespól stał się wehikułem dla bezkompromisowej i niekomfortowo osobistej muzyki rezydującego w Los Angeles multi-intrumentalisty Jamiego Stewarta oraz świty jego współpracowników, zarówno studyjnych jak i scenicznych. Przez ten czas Xiu Xiu zdobyło pokaźne grono wtajemniczonych fanów na całym świecie, dla których ta nazwa to nie muzyka, a styl życia. Mroczny, momentami wręcz ekstremalny wizerunek zespołu oraz oryginalne podejście do konstruowania utworów (znajdziemy tu choćby post-punk, avant-pop, elektronikę czy noise) sprawił, że zespół stał się rozpoznawalny na całym świecie, jednocześnie cały czas trzymając się konsekwentnie na uboczu i podążając własną ścieżką.

https://youtu.be/XH9PKIZEoqU
https://youtu.be/b28_P8hImzE
https://youtu.be/ywRzfwA75pY

19.04.2018 // GODZ. 20:00 // Klub RE

Bilety na Going.https://going.pl/frh-prezentuje-jamie-stewart

FRH: Sean Nicholas Savage [CA] # Klub RE

FRH: Sean Nicholas Savage [CA] # Klub RE

Po wydaniu wielu kaset w swojej karierze, ambicje Sean’a Nicholas’a Savage sięgają poza konwencjonalne realia branży muzycznej i są związane z potrzebami serca i duchowością. Życie wewnątrz piosenki. Na jawie i w snach. 

Sean Nicholas Savage – podpora Arbutus Records, w rodzinnym Quebecu oraz w Berlinie, gdzie obecnie zamieszkuje, ma status legendy. Człowiek, który napisze dwanaście piosenek zanim wstaniesz z łóżka. I zaśpiewa je głosem chorego kanarka. Piszą o nim różnie: wariat, geniusz, filozof, pop-prorok. Grimes, Mac DeMarco, Doldrums, Blue Hawaii czy Shlohmo – wszyscy mianują się jego uczniami, czemu swego czasu dali wyraz na kompilacji coverów jego piosenek.

Artysta przyjedzie do Polski promować nową płytę „Yummycoma”. 

https://seannicholassavage.bandcamp.com/ 
https://youtu.be/CrGSiRJWbP8
www.facebook.com/Sean-Nicholas-Savage-193104860732288/ 

25.04.2018 // GODZ. 20:00 // Klub RE
Bilety w Going.https://going.pl/frh-prezentuje-sean-nicholas-savage

16 kwietnia

Kraków
Klub RE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *