Koncert Noworoczny „Opera, Operetka, Musical” w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej

2017-01-01 / Warszawa

Zgodnie z wieloletnią tradycją Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie, Nowy Rok zostanie przywitany w wyjątkowym stylu. Od jedenastu lat Teatr jest organizatorem i pomysłodawcą Koncertu Noworocznego. Będzie to już 12. edycja tego niezwykłego wydarzenia. Publiczność usłyszy największe arcydzieła opery, operetki i utwory musicalowe zarówno polskie, jak i światowe. 12. Koncert Noworoczny „Opera, Operetka, Musical” odbędzie się 1 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Dbając o tradycję tego projektu i mając na względzie oczekiwania wiernych widzów, Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie przygotował na tę okazję niezwykły program. Zaproszenie do koncertu przyjęli znakomici soliści, znani nie tylko z polskich scen operowych i musicalowych, ale także z licznych występów zagranicznych, festiwali i konkursów: Edyta Piasecka (sopran), Marcelina Beucher (sopran), Krystian Krzeszowiak (tenor), Wojciech Sokolnicki (tenor) – zwycięzca tegorocznej III Bitwy Tenorów na Róże, Marcin Bronikowski (baryton), oraz Szymon Kobyliński (bas) zwycięzca tegorocznego VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art. Wydarzeniem wieczoru będzie pojedynek wirtuozów skrzypiec – Anny Wandtke i Bogdana Kierejszy.

Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie pod dyrekcją maestro Piotra Sułkowskiego, który jednocześnie obejmie kierownictwo muzyczne koncertu.Pojawią się także goście specjalni: maestro Jerzy Maksymiuk oraz wybitny pianista Daniel Wnukowski”.

Zbliżający się Koncert Noworoczny pozwoli widzom tego wyjątkowego wydarzenia rozpocząć Nowy Rok w prawdziwie muzycznym stylu. Znakomici artyści i wyjątkowość miejsca, jakim jest Filharmonia Narodowa, zapewnią ogrom wrażeń i nadadzą temu wydarzeniu niezwykły charakter.
Wielką rolę w tym przedsięwzięciu odgrywa oczywiście Publiczność, która przez swoje wsparcie nada Koncertowi Noworocznemu w 2017 roku dodatkowy prestiż.

1 stycznia

Warszawa
Filharmonia Narodowa