Koncert: Noc Malarzy – Niepokoje & koncert Line on Fire

2017-05-20

Wcześniej impreza Noc Malarzy odbywała się w praskich pracowniach malarskich i na Szpitalnej 6. W tym roku to Pardon, To Tu w ramach Nocy Muzeów będzie gościł tych wyjątkowych twórców.

Mikołaj Chylak, malarz i organizator Nocy Malarzy: – Ludzie pytają mnie, czemu coś jest na obrazie, np. skąd się wziął ten wędrowiec z tobołkiem? To daje poczucie, że nie działasz w próżni, nie pracujesz w banku, gdzie comiesięczna wpłata na konto jest jedynym odbiciem twojego zaangażowania. Wystawie będzie towarzyszył koncert zespołu Line of Fire.
Obrazy i wizualizacje: Michał Chojecki, Mikołaj Chylak, Bartosz Gregorek, Jędrek Owsiński, Marek Zając

Koncert “Line of Fire”:
Ray Dickaty – saksofony
Dominik Mokrzewski – perkusja
Natan Kryszk – saksofony

Ray Dickaty saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie „Anutha Zone”. Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim Frakture Big Band. Jego zespół Loka nagrywa drugą płytę dla wytwórni Ninja Tune. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi artystami jak Giles Peterson, Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio, Skree. Pomieszkuje w Polsce, jest ważną i aktywną postacią polskiej sceny muzyki improwizowanej: współpracuje m.in. z Maciejem Bielawskim, Mikołajem Pałoszem i zespołem Trifonidis Free Orchestra.
Dominik Mokrzewski – perkusista samouk, z wykształcenia filozof, nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. W muzyce przede wszystkim fascynuje go polirytmia i improwizacja, które stara się łączyć w swoich projektach. Gra jeszcze z Norbullem, Rafałem Dedyńskim (Biegli), Ramezem Nayyarem (Biegli, Straszne rzeczy), Kubą Orłowskim (Biegli). Współtworzy z Rayem Dickatym Warsaw Improviser Orchestra. Występuje także w rockowych zespołach Pongopongo, Hard cock cafe. Brał udział w projektach PatoMazo, Volno, Monkey Business.

Natan Kryszk – saksofon barytonowy – Tworzy skład Warszawskiej Orkiestry Improwizującej pod wodzą Ray’a Dickaty’ego. W 2013 na festiwalu Fama otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Młody, dzielny, kształcący się plastyk. Grywa m.in. Z Michałem Kasperkiem, Michałem Małotą, Ramezem Nayyarem, Rayem Dickaty, Łukaszem Kacperczykiem, Wojtekiem Kwapisińskim. Na stałe gra w zespołach: Pokusa, Trio Dejaneiro. Gościnnie występuje w zespole Paper Cuts.

20 maja


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *