Gdynia odkrywa Amerykę!

2017-05-20

GRA MIEJSKA
Wielkie kariery wielkich Polaków – nasi tu byli!
SKWEREK WOKÓŁ INFOBOXU | GODZINA 19:00 – 22:00

Kim byli pierwsi polscy osadnicy w Ameryce i dlaczego wciąż o nich głośno? Jaki Polak został ogłoszony honorowym Obywatelem USA? Kto zachwycił amerykańską publiczność swoją interpretacją Szekspira? Która Polka podbiła serce Rudolfa Valenino? No i w końcu: kto dał kobiecie nową twarz?

Aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych fascynujących pytań, wystarczy podjąć wyzwanie rzucone przez Muzeum Emigracji w Gdyni i dać się wciągnąć w wieczorną grę miejską po gdyńskich zakamarkach. Odkryć Amerykę może każdy, kto ma w sobie żyłkę pioniera i wie, co znaczy gonić za prawdziwą sensacją.

Dla wytrwałych – nagrody!

KINO NA TRAWIE
„NIEUSTRASZENI POGROMCY WAMPIRÓW” (1967), reż. Roman Polański
„(…) albo – przepraszam, ale twoje kły tkwią w mojej szyi”
SKWEREK PRZY INFOBOXIE | GODZINA 21:00

Jak Noc Muzeów to i noc z dreszczykiem! Zapraszamy na niezwykły seans filmowy na trawie przed InfoBoxem, podczas którego odkryjemy mało znane oblicze wielkiego polskiego reżysera, Romana Polańskiego. Będzie trochę strasznie, ale przede wszystkim śmiesznie, ponieważ film jest parodią popularnych w amerykańskim kinie filmów o wampirach. Oprócz zjawiskowej Sharon Tate, w filmie zobaczymy także samego reżysera, który brawurowo wcielił się w rolę niezdarnego Alfreda. Muzykę do obrazu skomponował sam Krzysztof Komeda.

Opis filmu:
Wiekowy naukowiec, doświadczony badacz nietoperzy, wraz ze swoim asystentem Albertem, wyruszają w długą podróż do Transylwanii, aby unicestwić wampiry. Zatrzymując się w przydrożnej gospodzie, poznają piękną Sarah, która zaraz potem zostaje porwana przez jednego z wampirów. Profesor i asystent nie wahając się ani chwili ruszają ich śladem…

20 maja