Gdynia odkrywa Amerykę!

2017-05-20

W tę jedyną w swoim rodzaju noc Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza do wspólnego odkrywania Ameryki – śledząc ślady Polaków! Podążmy szlakiem pionierów do Nowego Świata, poczujmy klimat polskiego #Americandream, poznajmy polskie kariery wszechczasów, stańmy oko w oko z nieposkromioną wyobraźnią Romana Polańskiego!
Amerykański sen w #NocMuzeów
#17.05 | #INFOBOX
WYSTAWA | PROMOCJA KSIĄŻKI | GRA MIEJSKA | FILM

Gdynię i Amerykę łączy szczególna więź – szlak wytyczony przez kursujące pomiędzy tymi dwoma punktami transatlantyki. Podobnie jak dla pasażerów „Batorego” zejście na ląd amerykańskiego nabrzeża było początkiem wielkiej przygody, tak też Gdynianie będą mieli możliwość odkryć nieco Ameryki w samym centrum miasta.

PROGRAM:

#HOLLYWOODPL: WYSTAWA ZDJĘĆ | PROMOCJA KSIĄŻKI
Odkryj polskie Hollywood!

INFOBOX | GODZINA 19:00
„Pollywood czy Hollywood. Polskie korzenie amerykańskiej fabryki snów”

Spotkanie poprowadzi: dr Piotr Kurpiewski
Zapraszamy do odkrywania Ameryki jako spektakularnej, hollywoodzkiej superprodukcji z Polską i Polakami w roli głównej! W przestrzeni ekspozycyjnej InfoBoxu pojawi się niezwykła wystawa fotografii autorstwa Jacka Laskusa, portretująca polskich aktorów, reżyserów, scenografów, kostiumologów, którzy w fabryce snów znaleźli swoje miejsce. Odkryjmy prawdziwe polskie Hollywood!

Zapraszamy na wystawę fotografii i prezentację autorskiego albumu Agnieszki Niezgody i Jacka Laskusa „Hollywood PL”, która jest zbiorem wyjątkowych wywiadów z bohaterami polskiego Hollywood. „Piraci z Karaibów”, „Marzyciel”, „Bękarty wojny”, „Karmazynowy Przypływ”, „JFK”, „Harry Potter”, „Pianista”, „Samotny mężczyzna”, „Życie Pi” i wiele innych światowych przebojów kinowych, za którymi kryją się polskie nazwiska: Agnieszka Holland, Roman Polański, Jan A.P. Kaczmarek, Anna Biedrzycka-Sheppard, Allan Starski, Dariusz Wolski, Sławomir Idziak, Łukasz Bielan, Abel Korzeniowski… Kim są i jak wyglądała ich droga na hollywoodzki Parnas? „Hollywood PL” to fascynująca podróż przez barwne koleje losów twórców światowego formatu, które porywają niczym najlepsza hollywoodzka fabuła.

20 maja


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *