Dope D.O.D. zagra w Warszawie i Gdyni

2017-05-19 / Warszawa

Atomowa banda z Holandii powraca do Polski. Słynący z niezwykle energetycznych koncertów Dope D.O.D. zagrają kolejne koncerty promujące nadchodzący, wspólnie nagrany z legendarnym ONYX album „Shotguns in Hell”. Zespół będzie można zobaczyć  na żywo 19.05 w warszawskich Hybrydach i 20.05 w gdyńskim Uchu.

Rewolucją był rok 2011, kiedy to światło dzienne ujrzał kawałek „What Happened”. Teledysk stał się hitem Internetu i otworzył drogę do współpracy z takimi nazwiskami, jak Sean Price, Simon Roofless czy Fred Durst. Dope D.O.D. szturmem wdarli się na europejskie sceny, gdzie występowali w roli supportu przed Limp Bizkit!

Dope D.O.D. mają na koncie cześć wydawnictw – dwie EPki, „Fountain Of Death” i „The Evil”, z początku działalności oraz debiutancki longplay “Branded” z 2011 roku, “Da Roach” z 2013 roku i “Master Xploder” z 2014. Ich dyskografię zamyka póki co wydana w 2015 roku, przez polską wytwórnie Fandango Records, “The Ugly EP”. Niebawem światło dzienne ujrzy najnowszy album zespołu „Shotguns in Hell” nagrywany wspólnie z legendą amerykańskiego oldschoolu, Onyx.

Skład występował już na scenach najważniejszych festiwali europejskich (Dour, Lowlands, Hip Hop Kemp, The Great Escape, Sziget) i amerykańskich (SXSW, CMJ), a także w klubach największych miast całego świata. W Polsce zobaczyć ich można było w 2015 roku na festiwalach Hip Hop Projekt Ełk i Polish Hip Hop Festival w Płocku. Po świetnym przyjęciu zespół wraca do Polski, gdzie będzie promować najnowsze wydawnictwo „Shottguns in Hell”. Zapraszamy!

SUPPORTY:

Rootshot (Rave Alarm / Warszawa)

Dj oraz promotor z Warszawy, który kilkukrotnie zapraszany był do występów za granicą w Sztokholmie, Berlinie i Wilnie. Zwycięzca konkursu djskiego na suport Spor. Często współpracuje i gra z największymi polskimi kolektywami promującymi alternatywną elektronikę. Na scenie rap/trap udziela się jako dj w projektach Pokój dla Palących i WbijTubę. Grał na jednej scenie m.in. z Aphrodite, Dope D.O.D, Ty Dolla $ign, Wuzetem, Vieniem, Gangiem Albanii, kolektywem Czeluść…i z DJ Hazel’em.

Guova/Masia/Dj Gugatch/Muzaman (Warszawa)

Włodawska raperka mieszkająca w Warszawie. Swoje pierwsze rapowe kroki stawiała w 2010 roku nagrywając „Puyta EP”. Rozgłos przyniósł jej jednak udział w konkursie Stoprocent POMPUJ RAP 2 w 2012 roku, gdzie jej zwrotka „Gdzie oni są?” osiągnęła ponad milion wyświetleń i wywołała wiele kontrowersji. Niedługo później debiutowała legalnym wydawnictwem „Śmietnik” – materiałem przeplatanym samplami, beatboxem oraz elektronicznymi bitami. Dwa lata później wydala własnym sumptem EPke „Jestem kotem”. Guova choć wydawałoby się, że jest solistką, solo nie występuje. W skład ekipy koncertowej wchodzą: beatboxer MUZAMAN i DJ GUGATCH. Cała trójka pochodzi ze wschodniej ściany co doskonale wpływa na relacje w zespole. Rozumieją się bez słów. Na scenie wyróżniają się doskonałym zgraniem, perfekcyjnie opanowanymi sekcjami i przede wszystkim zabawą muzyką. Live acty w formie jamów (skrecz+beatbox+wokal) porywają wszystkich z miejsc. Wpasowują się doskonale zarówno w klimat imprezy hip hopowej jak i elektronicznej. Jedyny taki zespół w Polsce! Obecnie zespoł promuje najnowszy album Guovy pt. „Headliner” na którym benger goni benger!

Bilety:

65 – http://pwevents.pl/bilety/dope-d.o.d./477/76
70 – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl
75 – w dniu koncertu
FB: https://www.facebook.com/events/1286848814738967/

19 maja

Warszawa
HYBRYDY